Štýl pre vaše schody

Pozrite sa s nami na nové moderné trendy, ktoré oslovia svojím dizajnom každého z vás.
Aj napríklad také schodisko vo vašom dome môže patriť k jedinečným prvkom v interiéri. Skúste staviť na moderné materiály a minimalistický štýl, ktorý so sebou prinesie nevšedný eleganciu a pocit luxusu. A práve sklenené zábradlie alebo aj celé schodisko môže túto vašu požiadavku splniť bezo zvyšku.

Čo si predstavíte, keď sa povie sklo?

* Čistota
* Krehkosť
* Príroda
* Priezračnosť
* Dokonalosť
* Oblé tvary malého bruška

Práve sklo používajú architekti čím ďalej častejšie. Zásluhu na tom majú najmä inovatívne výrobné postupy, ktoré zaručujú jeho odolnosť a pevnosť. Zaujímavé je, že pri dotyku sa znižuje pocit chladu. Má krásnu štruktúru, môže byť číre alebo farbené, dá sa nádherne tvarovať a jeho čistota priťahuje snáď každého. Okrem toho môže byť aj matné alebo si naň môžete nechať vyrobiť vzor podľa vášho vkusu. Vďaka nanotechnológiám dokonca neuvidíte ani žiadne stopy, ako sú odtlačky prstov na ploche. Vyčítať mu môžeme snáď len vyššiu cenu, ktorá zahŕňa materiál podľa veľkosti a tiež následné úpravy.

Keď snívate o sklenenom zábradlí, páči sa vám tá predstava luxusu, ktorý tento materiál dokáže vyčariť priamo vo vašom dome.
Zábradlia sú veľmi bezpečné. Navyše opticky zväčšia a prevzdušnia celý priestor. Tento prvok môžeme brať aj ako bezpečnostný a to najmä v prípade, keď máme malé deti alebo horšie sa pohybujúce osoby v našej domácnosti. Potrebujú sa niečoho zachytiť, keď schádzajú na prízemie alebo naopak keď sa snažia dostať do prvého poschodia. Schodiská bez zábradlia by preto vôbec nemali existovať. Predstavujú riziko aj pre celkom zdravého človeka. Stačí jeden chybný krok a padáte dole. Môžete sa tak veľmi nepríjemne zraniť a rekonvalescencia potom potrvá dlhší čas.

V najhoršom prípade sa môže stať aj smrteľnou pascou.
Samozrejme by ste mohli použiť aj iné materiály ako je kov alebo plast, ale tie uberajú na efektivite a nepôsobia tak dobrým dojmom. Preto skúste vsadiť na prírodné prvky, ktoré vás isto nesklamú.