Nemáte žiadne hobby? Tak to je chyba!!

Nájsť správne vyváženie medzi pracovnými povinnosťami a voľnými chvíľami je mimoriadne dôležité. Práca nás síce živí, ale náš život by nemal byť len o povinnostiach. Všetci potrebujeme vypnúť.

štětce
 
Predídete syndrómu vyhorenia
Nájsť zdravý pomer medzi prácou, povinnosťami a zábavou nie je vždy jednoduché. Ľudia, ktorí si to vedia utriediť sú väčšinou výkonnejší, vyrovnanejší a celkovo vyzerajú sviežejšie a zdravšie.
Vybehnite na prechádzku, zájdite si na drink s kamoškami, študujte jazyky, háčkujte… Odreagovanie pri nových činnostiach vám pomôže získať novú chuť do života.
 
Meditácia
Niekto by práve túto činnosť nenazval záľubou, ale ak sa jej venujete pravidelne tak sa ňou stáva. Radšej si sadnite a meditujte ako prepínajte kanály na gauči pred televízorom. Práve pri meditácii dochádza k uvoľneniu napätia, svalov, rozšírenie ciev, uvoľnenie stresu, dokonca môže mať za následok zlepšenie imunitného systému a zvýšenie koncentrácie. Zdravý relax, ktorý môže byť aj hobby.

fotografka
 
Zbavíte sa stereotypu
Predsa len robiť každý deň to isté, nonstop, je smrtiace. Vstať, najesť sa, pracovať, nakúpiť, najesť sa a spať… znie to hrôzostrašne. Ale ak do toho pripletiete nejaké hobby. Ideálne každý deň niečo iné, tak hneď to je pestrejšie a život zmysluplnejší.
 
Socializácia, nové priateľstvá
Nikdy neviete koho môžete stretnúť pri vykonávaní, plnení si svojho hobby. Najlepšie ako sa nadväzujú nové známosti je práve pri aktivitách, ktoré ľudí spájajú ako šport, kadejaké kurzy, či už vzdelávacie alebo nejaké iné.
 
Televízor a sociálne siete nám ukrojili veľkú časť nášho voľného času, ktorý by bol práve vhodne strávený vykonávaním záľub. Teda je nutné najskôr ubrať z toho vďaka čomu si myslíme, že ten čas na hobby nemáme a namiesto vylihovania pred telkou a ťukania do sociálnych sieti  spravme niečo pre seba. Hneď to zlepší deň a náladu.