Najšpinavšie oblasti v dome a ako ich vyčistiť

Čistenie a dezinfekcia vášho domova je súčasťou každodennej rutiny každého človeka. Umývanie riadu a umývanie podláh sú súčasťou každodenného života. Ale vedeli ste, že miesta, ktoré sú najmenej podozrivé z toho, že sú špinavé, sú v skutočnosti najšpinavšie? Prečítajte si náš zoznam!

otisk

1. Opakovane použiteľné fľaše na vodu
Štúdia o fľašiach s vodou pre študentov zistila, že boli tak špinavé, že ak by voda pochádzala z miestneho vodovodu, bola by vyhlásená za nevhodnú na pitie! Naozaj veľmi špinavé! Čo môžete urobiť, aby sa vaše fľaše od vody nestali živnou pôdou pre baktérie, namočte ich do bielidla niekoľko minút raz týždenne. Po každom použití si tiež dôkladne umyte fľašu. Môžete ho tiež vložiť do umývačky riadu v najhorúcejšom prostredí.

2. Klávesnice
V týchto dňoch sme vždy prilepení na naše klávesnice vo všetkých hodinách, čo je ideálne pre baktérie – najmä pre tých, ktorí nemajú radi umývanie rúk! Keďže naše klávesnice sú v neustálom používaní, čistenie je nevyhnutné. Niekoľkokrát týždenne môžete utrieť klávesnice pomocou alkoholu, aby sa baktérie udržali na uzde. Odstraňovač laku na nechty sa môže použiť aj ako dezinfekčný prostriedok. Jednoducho použite vatový tampón, aby ste jemne vyčistili klávesy, pričom dávajte pozor, aby ste medzi ne nedostal žiadny odlakovač.

3. Dosky na krájanie
Rezné dosky, najmä tie z plastu, sú ohniskom pre krížovú kontamináciu. Mäso a zelenina sa na nich denne narezáva a bez riadneho čistenia sa môžu stať živnou pôdou pre baktérie. Plastové doštičky môžete udržiavať čisté po každom použití v umývačke riadu. Na drevené rezacie dosky sa môžu použiť mikrovlny, aby sa odstránili baktérie.

zámek

4. Kľučky a rukoväte
Rukoväte a kľučky na dverách v našich domácnostiach sú neustále používané každým, kto nimi prechádza. Baktérie sa prenesú z našich rúk na kľučky, potom ich niekto vyzdvihne neskôr. Aby ste zabránili šíreniu baktérií v celom dome, pravidelne striekajte kľučky a rukoväte dezinfekčnými prostriedkami.