Strieborných retiazok nikdy nie je dosť

Každá žena mi dá za pravdu, že strieborný šperk ako darček ju poteší, pretože striebro je univerzálne a môže ho využiť pri každej príležitosti. Jednoduchšie verzie sú vhodné na bežné dotvorenie outfitu a tie extravagantnejšie sa hodia na večerné a slávnostnejšie spoločenské udalosti.

Pod pojmom šperky rozumieme viacero doplnkov, kam môžeme zaradiť náušnice, retiazky, prstene či náramky. Strieborné šperky sa stali veľmi žiadané a obľúbené, pretože nepokazia výzor žiadnej ženy a naopak, pristanú každému typu či vekovej kategórii, treba si však správne vybrať. Každá z nás si musí zhodnotiť svoje možnosti, výzor a príležitosť, na akú šperk potrebuje a podľa toho vyberať. Jednotlivé kúsky majú puncovanú značku a rýdzosť 925/1000, sú citlivo prepracované a ich ponuka je neskutočne široká.

ankh-665720_640

Okrem prsteňov či náušníc sú retiazky najčastejšie nosené. Ponuka v obchodoch či v eshopoch zahŕňa jednoduché retiazky bez príveskov, ku ktorým si môžeme, ale aj nemusíme dokúpiť prívesok, záleží od nášho vkusu. Samotné retiazky majú tvar jednoduchej reťaze, točenej reťaze, dvojitej alebo z viacerých reťazí naraz, veľké oká alebo naopak maličké očká retiazky, pospájané do rôznych tvarov a kombinácie viacerých typov očiek, čím vznikajú zaujímavé a originálne reťaze, ktoré si už prívesok ani nevyžadujú.

Naopak, jednoduché retiazky môžeme vylepšiť nejakým zaujímavým príveskom v niektorom z nekonečných tvarov od srdiečka cez zvieratká až po znamenia zverokruhu. V aktuálnej sezóne sa hitom stali dve alebo tri retiazky nosené spolu či spojené do jedného šperku. Každá strieborna retiazka z nich je rôznej dĺžky a s iným príveskom, čím tvoria veľmi netradičný a originálny typ doplnku.

crayfish-733670_640

Luxusnejšie verzie retiazok môžu byť ozdobené kryštálikmi či kamienkami rôznych farieb, sú výraznejšie, luxusnejšie a extravagantnejšie, takže skvelo doplnia aj ten najjednoduchší outfit na večernú príležitosť. Vy budete neprehliadnuteľná a vďaka striebru zažiarite.