Netradičné zastrešenie zo skla

Jedným z riešení zastrešenia terasy, balkónu, alebo posedenia pred domom, sú markízy, či pergoly. Podobným systémom môžete takto priestor i zaskliť. Nehovoríme o princípe aký sa využíva napríklad pri zimných záhradách, ale len o sklenenom prístrešku, teda strieške.

Pohľad zdola na sklenený prístrešok.jpg

Toto riešenie je vhodné do všetkých priestorov. Sklenené prístrešky LMmont môžete využiť aj na vysunutých balkónoch v paneláku. Výhodou je najmä to, že nemusíte riešiť rôzne stavebné povolenia. Prístrešky sú ľahké a pri ich inštalácii nie sú potrebné žiadne rozsiahle stavebné práce. Využiť ich môžete samozrejme aj na terase pri dome, či chate. Sklenené prístrešky sú dobrým riešením aj ako malá strieška nad vchodové dvere. Takto vám nebude pri daždi, takpovediac zatekať do odložených topánok.

Inštalácia sklenených prístreškov nezaberie veľa času a je veľmi jednoduchá. Na miesto, kde ich chcete umiestniť sa najprv pripevnia úchyty, do ktorých neskôr príde tabuľa skla. Na výber máte viacero riešení. Jedným z nich sú bodové úchyty, kedy sklo drží len na niekoľkých miestach. Môžete siahnuť taktiež po hliníkových lištách. Ak by ste chceli prístrešok umiestniť na stenu, kde nie je kotvenie bezpečné, môžete do nej najprv upevniť drevený trám. Ten sa môže pokojne podoprieť ďalšími trámami. Na ich upevnenie môžete použiť skrutky väčšieho rozmeru, ktoré trámy bezpečne spevnia. Do neho následne uchytíte jedno z kotvení. Hovoríme napríklad o starých fasádach domov, z ktorých by sa mohli bodové úchyty, či lišta časom uvoľniť.

Ak si ani po prečítaní týchto riadkov neviete celý pracovný postup dobre predstaviť, na objasnenie vám pomôže tento pracovný postup. Samotnú inštaláciu môže realizovať firma, no ak máte so stavebnými prácami aspoň ako také skúsenosti, mali by ste to bez problémov zvládnuť i vy.