Aký typ zábradlia zvoliť pre moderné schodisko?

Výber správneho typu zábradlia pre schodisko nie je až taký jednoduchý a nad týmto rozhodnutím je treba dôkladne uvažovať. Možnosti, ktoré zvažujete by nemali byť primárne iba krásnym dizajnovým doplnkom, ale hlavne dôležitým bezpečnostným prvkom. Rozhodovanie v tomto prípade závisí od druhu priestoru, kde sa dané schodisko nachádza. Je rozdiel vyberať zábradlie pre rodinný dom, kde sú napríklad malé deti, pre ktoré je bezpečné zábradlie mimoriadnou nevyhnutnosťou, alebo pre inú komerčnú budovu. Samozrejmé je však tiež to, že i v budovách a priestoroch, ktoré nie sú určené primárne na bývanie alebo sa v nich nenachádzajú deti je bezpečnosť zábradlia veľmi závažná.

zábradlie na schody

Pokiaľ práve premýšľate nad tým, aký typ zábradlia bude správny práve pre vaše schodisko, pričom máte záujem o moderný štýl a nadčasovosť, možno vás zaujme sklo. Zábradlie zo skla môže byť veľmi pekným a zaujímavým dizajnovým prvkom, ktorý upúta nejeden pohľad nadšencov moderného dizajnu. Jeho čistý a priehľadný povrch pôsobí minimalisticky a preto nebude narúšať pôsobenie okolitých farieb stien či iných doplnkov.

sklenené zábradlie

Možno si poviete, že práve sklenené zábradlie nepôsobí kvôli sklenenému materiálu príliš bezpečne alebo máte obavy z možného rozbitia. Ubezpečujeme vás ale, že zábradlie na schody zo skla je maximálne bezpečné a sklo v ňom použité sa nedá len tak jednoducho prasknúť či nebodaj úplne rozbiť. Vrásky na čele vám nemusia robiť ani obavy z možného vypadnutia skla zo zábradlia, pretože sa upevňuje špeciálnymi úchytmi či panelmi z nerezu, ktoré sa zachytávajú priamo do steny, prípadne do podlahy. Z rovnakého materiálu, ktorým je nerez, sa na sklenené zábradlie vyrábajú aj rôzne typy úchytov, madiel alebo bezpečnostných prvkov pre pridržiavanie na ostrejšie hrany počas schádzania či vychádzania schodmi. Kombinácia týchto dvoch materiálov, skla a nerezu, nie je len dizajnovo originálnym spojením, ktoré pôsobí nadčasovo, ale priaznivo oceníte určite aj ich jednoduchú údržbu. Ľahké umytie vodou a vyleštenie čistiacim produktom pre tento druh povrchu nezaberie veľa času a zvládnete to za pár minút.