Vedeli ste, že naše prsty majú schopnosť uľaviť nám od mnohých bolestí?

Každý človek to veľmi dobre pozná: niečo ho začne bolieť, no nie je to také akútne, aby hneď utekal k lekárovi, tak najprv príde na rad „samoliečiteľstvo“, až keď to nezaberie, na rade je návšteva lekára. Vedeli ste, že vaše prsty sú akýmsi lekárom vašich problémov, nielen zdravotných, ale aj psychických? Dokonca ich stláčaním sa dostane do pohody, relaxácie a získate harmóniu tela.

prsty.jpg

Bok po boku s modernými metódami
Ľudstvo už v pradávnych časoch vedelo, že ak človek trpí nejakou bolesťou, tak to môže byť spôsobené disharmóniou tela, ktorú majú na svedomí negatívne emócia alebo zlá životospráva. Dôkazom toho je japonskámetóda jin-šin jitsu, ktorá sa riadi poznaním, že harmóniu tela a jeho zrelaxovanie dosiahnete práve tým, že si budete stláčať jednotlivé prsty, podľa toho, ktorá časť tela vás trápi. Je to jednoduché, prsty si treba stláčať každý deň v dĺžke jednej až dvoch minút a podržať ho. Vyberte si prst, ktorý priamo súvisí s vašimi ťažkosťami, a pritom nezabudnite ruky pravidelne striedať. Ak budete mať prehľad o prepojeniach jednotlivých prstov s daných orgánom v tele, toto jemné stláčanie vám pomôže bolesť zahnať a zbaviť sa nepríjemností namiesto užívania liekov.

Ktorý prst na čo slúži?

  • Palec

Tlakom na palec dokážete upokojiť napätie, stres, úzkosť, nervozitu či depresiu a tiež pomôže s bolesťami hlavy, žalúdka a s problematickou pleťou.

  • Ukazovák

Ak zatlačíte na ukazovák, tak sa zbavíte strachu, pod kontrolu dostanete trávenie, bolesti zubov, chrbtice alebo svalové kŕče.

medicína.jpg

  • Prostredník

Má vplyv na frustráciu, nerozhodnosť, hnev či únavu, dokáže uľahčiť ťažkosti so srdcom a cievami, pomôže pri migréne a menštruačnej bolesti.

  • Prstenník

Zatlačte naňho, ak prekonávate problematické vzťahy, ťaží vás smútok, ťažoba, vyzváňa vám v ušiach alebo prekonávate ťažkosti s dýchaním.

  • Malíček

Malíček je vhodné stláčať, ak vás nadúva alebo pri bolestiach hrdla, taktiež pri abnormálnej snahe a tiež ak potrebujete odľahčiť svoje srdce.

  • Dlaň

Dlaň je univerzálna pri každom z týchto príznakov, v období, keď máte pocit, že sa na vás všetko sype a nič sa vám nedarí, tak si v priebehu dňa niekoľkokrát krátko pomasírujte dlane.