Vďaka pôstu budete krásna

Intermittent Fasting alebo Prerušovaný pôst je fenomén, ktorý podľa vedeckých štúdií predlžuje život, zoštíhľuje a prospieva zdraviu. Dlhodobá aplikácia tohto zdravého stravovania vám zaručí krásu aj vnútornú aj vonkajšiu, lebo sa budete cítiť skvelo. Výsledky budú viditeľné tiež, len musíte v tomto životnom štýle zotrvať.
Je to jednoduché. Môžete jesť čokoľvek, samozrejme v primeraných dávkach, no nie vždy. Musíte si zvoliť časový interval, ktorý vám vyhovuje fyzicky aj časovo, super je na tom, že si ich môžete striedať podľa situácie a prispôsobovať životným situáciám. Dôležité je, že keď máte fázu nejedenia, skrátka jesť nebudete a ani jesť žuvačku alebo cmúľať cukrík.

břicho

Teória spočíva v tom, že sa vaše telo pri tomto spôsobe stravovania naučí efektívne využívať váš telesný tuk. Zrýchli sa váš metabolizmus a svalstvo bude v optimálnej forme, čo je len a len pozitívum. Vedci dokázali, že naše telo je evolučne stavané na fázy dokáže rozlišovať, kedy stravu prijímame a kedy nejeme. Všeobecne v stravovaní ide o to, že keď niečo zjeme, do krvi sa vyplavuje inzulín a telo spaľuje cukry z potravy. Preto nepotrebuje spaľovať vaše tukové zásoby v tele. Avšak vďaka prestávkam, ktoré doprajete vášmu telu, aby sa zregenerovalo a strávilo, to čo zjete, telo sa naučí siahať do vašich tukových zásob.

polévka

Celý prerušovaný pôst je beh na dlhú trať. Na začiatok si zvolíte časový úsek v pomere aký vám vyhovuje, kedy budete striedať intervaly s jedlom a bez jedla.(12/12, 14/10, 16/8, 18/6, 24/24) Pre ženy sa odporúča pomer 14/10, čiže 14 hodím bez jedla a 10 s jedlom. Do fázy bez jedla sa počíta samozrejme aj spánok, to je veľký benefit k dosiahnutie cieľu. Tak napríklad, dáte si posledné jedlo o šiestej večer a raňajkovať môžete už o ôsmej ráno. Alebo ak sa najete o jedenástej v noci, raňajky vynecháte a rovno si doprajete výživný obed o jednej napoludnie. Stravujete sa zdravo a používate čerstvé a zdravé výrobky. Vo fáze hladovania dodržiavate iba pitný režim v podobe čistej vode a čajov, ktoré vám pomôže zahnať hlad.