Ste pripravení na skladacie smartfóny?

O čom sa dlhší čas eštelen nezrozumiteľne šeptalo bude v roku 2019 pravdepodobne funkčnou realitou. Novinka sa bude týkať dizajnu smartfónov, konkrétne by sme mali byť svedkami prvých skladacích modelov. O slovo sa ako prví prihlásili výrobcovia Samsung a Huawei, no mal by sa k nim pridať ajXiaomi.
Práve Xiaomi totiž nedávno predstavil svoju víziu a plán, ktorý podľa prvých ukážok pôsobí veľmi príťažlivým a zaujímavým dojmom. Jeho plánované modely a ich reálna podoba na trhu je však zatiaľ v nedohľadne, nakoľko spoločnosť má v najbližšej dobe v pláne prezentovať a predať nové modely „so starým“ telom, respektíve smartfóny s bežným dizajnom.

samsung

No je pravdou, že s ohýbacím patentom prišiel už pred pár rokmi výrobca Samsung, ktorý tak zároveň poslúžil ako určitá „inšpirácia“ pre čínske spoločnosti, ktoré ako vieme, ponúkajú svoje modely za ľudovejšie ceny. Odhadovaná suma k skladaciemu Xiaomi má však (zatiaľ) podobu 2000 eur, pričom ako som spomenul, ich zaradenie na trh ešte chvíľu potrvá. V prípade dizajnu však Xiaomi chystá istú revolúciu a vlastný koncept.

internet

Ako by tieto nové skladacie smartfóny mali podľa všetkého vyzerať?
Z pohľadu dneška sa v prípade zahnutých obrazoviek stretávame iba na dvoch stranách, pričom čínska spoločnosť tento dizajn dotiahla do sympatického extrému- zahnuté budú všetky štyri strany, respektíve celá predná strana. Aj napriek možným pochybeniam však prezentovaný plán vyzerá bezchybne a dokonca ako jasná voľba blízkej budúcnosti. Vpredu tak nevidíte žiadne snímače a ani fotoaparát, ktorý by mal byť v tomto prípade pod displejom alebo priamo v displeji. Rátajte tak s pomerne veľkým zobrazovacím displejom, ktorý zrejme bude disponovať aj spomenutým snímačom.

Skladací smartfón a jeho dizajn pôsobí inak, ako sme boli zvyknutí dodnes. Pamätáte si napríklad, akým štýlom ste skladali turistickú mapu alebo podobný typ papiera? S podobnou ľahkosťou budete môcť zložiť aj vás mobil, pričom pôjde v podstate iba o jeden veľký, no nadmieru praktický displej.