Pozoruhodný Vietnam

Ak by sme to zjednodušili, Vietnam môžeme rozdeliť do troch hlavných regiónov: stred, sever a juh.

vietnamec

  • Stredný Vietnam vo svete poznajú ako oblasť s príjemným celoročným podnebím, dlhými plážami s nádhernými výhľadmi, ale aj starobylými chrámami HU a v neposlednom rade slávnosťami Da Nang.
  • Najstaršou časťou krajiny je Severný Vietnam, nachádza sa tam mnoho kávových a čajovníkových plantáží, rôzne atrakcie či prírodné rezervácie. Hlavným mestom je Hanoj, v ktorom sa prelína východ so západom. Na jar sa tam oddychuje najlepšie.
  • Juh Vietnamu je nazývaný aj srdcom hospodárstva. Najväčším mestom tu je Ho Či Minovo mesto s jeho početnými obchodmi, drahými hotelmi, reštauráciami a mnohými výdobytkami civilizácie. Na juhu sa nachádza luxusné stredisko Phu Quoc, Nha Trang a tichý Phan Thiet.

Subtropické až mierne pásmo

Tretina Vietnamu je turistický raj položená vo výše 500 metrov nad morom a jeho podnebie môžeme označiť za subtropické, no v oblastiach, ktoré sa nachádzajú vo výške až 2000 metrov, dokonca za mierne. Od apríla až do októbra vejú do krajiny juhovýchodné monzúny a prinášajú vlhké a teplé počasie, okrem oblastí skrytých za horami.

Suchá a mokrá sezóna juhu

Na juhu Vietnamu sa striedajú dve sezóny – suchá a mokrá. Suchá trvá tradične asi od decembra zhruba do apríla, mokrá začína v máji a trvá do novembra. Pre turistov z Európy je asi najvýhodnejší čas na návštevu v suchom období. Horúce a suché dni bez dažďa sú v termíne od konca februára do mája, prípadne až do októbra.

wietnam

Na sever sa strieda zimné a letné obdobie

Sever Vietnamu sa vyznačuje striedaním letného a zimného obdobia a dni bývajú jasnejšie ako na juhu. Zima, ktorá trvá od novembra až do februára býva mokrá a chladná, letná sezóna tu začína v máji a má rýchly nástup. Vyznačuje sa nepríjemnou, vysokou vlhkosťou a teplotami až okolo +40°C.