Pastelové farby na vlasoch

Pastelové farby sú skvelý spôsob, ako meniť svoj „look“ a okrem aktuálnej jari a nastávajúceho leta, kedy môžu ladiť s kvetmi okolo vás alebo vašimi outfitmi, na jeseň môžu zase vaše vlasy hrať tými najrôznejšími farbami lístia a v zime skvelo vyniknúť v kontraste s vašim kabátom.
Pastelové farby sú obľúbené už roky a kým kedysi prevládali tieto farby len na oblečení, v dnešnej dobe už nie je žiadna novinka, že ženy čím ďalej, tým viac podliehajú tomuto trendu aj na vlasoch. Farby na vlasy, najmä takéto extravagantné, si vyžadujú viac starostlivosti a pozornosti, preto ich netreba podceňovať a nenechávať nič na náhodu.

růžové vlasy

Akú farbu na vlasy si zvoliť?
Blond vlasy sú skvelý podklad na akúkoľvek farbu a pastelové farby na nich zvlášť vyniknú. Pokiaľ nechcete extrémnu zmenu farby vlasov, môžete vyskúšať napríklad len pastelový melír v ružovej alebo slabo fialovej farbe. Vaše vlasy takto dostanú nový nádych a ihneď to osvieži celý váš výzor. O trochu väčšia zmena je ombré. Kaderníci dnes dokážu robiť zázraky a so štipkou trpezlivosti môžete vzbudzovať dojem, že pastelová ružová, modrá či oranžová, boli akoby pre vás stvorené.

Ak si ale trúfate na veľkú zmenu, určite neváhajte, zájdite ku kaderníkovi, ktorí už má skúsenosti s takouto transformáciou vlasov, a nechajte si poradiť, aká farba by vám najviac pristala a zároveň by chytila na vaše vlasy. Obľúbené sú najmä odtiene ružovej a fialovej, ale netreba sa báť ani takej modrej alebo zelenej. Niektoré dámy sú dokonca až ta trúfalé, že ich vlasy hrajú všetkými farbami dúhy. Od červenej, oranžovej a žltej, až po jemnú zelenú, modrú a fialovú. A to všetko naraz!
Pokiaľ sú vaše vlasy hnedé alebo čierne, nezúfajte!

dlouhé vlasy

Existujú aj tmavšie a intenzívnejšie odtiene pastelových farieb, ktoré sa dokážu skvelo vynímať aj na tmavších vlasoch. Skvelo vyzerajú vlasy s prirodzene tmavými korienkami a následným prechodom do pastelových odtieňov tmavšej modrej alebo fialovej. Ani s tmavými vlasmi sa však nemusíte báť celovlasovej premeny. Nečakajte však, že na tmavohnedé alebo čierne vlasy chytí svetlučko ružová alebo lila fialová bez problémov už po prvom raze. Nafarbené vlasy si vyžadujú oveľa viac starostlivosti, ako vlasy prirodzené. Preto, pokiaľ sa rozhodnete pre takúto radikálnu zmenu, nešetrite na starostlivosti a doprajte svojim vlasom blaho, aké si zaslúžia. Veď predsa vlasy sú korunou krásy každej ženy.