Nič revolučné, nič zlé

Posledný model nie je ničím výnimočným. Nie je však ani ničím zlým. Jedenásty model je celý odvodený od designu a konštrukcie predchádzajúceho modelu 10 R. Displej je rovnako veľký a telo je z rovnakej, hliníkovej konštrukcie. Apple však zdôraznil, že nový model má lepšie sklo, silnejšiu stavbu a je lepšie odolný voči vode. Zároveň je na výber väčšia paleta farieb. Cenovo začína od 699 dolárov, čo je podstatne lacnejšie. Ak hľadáte nový telefón, tak si ho kúpte, ľutovať nebudete.
Mobil na počítači.jpg
Pro a Pro Max

Ďalšie modely „jedenástky“ sú Pro a Pro Max. Tu je rozdiel hlavne v kamere. Obidva modely majú tri objektívy (zatiaľ čo obyčajná jedenástka ma len dva), ktoré sú schopné zachytávať obraz v troch módoch. V širokom móde, úzkom móde a v ultra širokom móde. Lepšie fotky taktiež zabezpečí vylepšený senzor, ktorý ma bohatý dynamický rozsah v porovnaní so staršími modelmi. Taktiež ohúri schopnosť zaznamenávať video v 4k rozlíšení a 60 snímkoch za sekundu, čo dáva možnosť jemného slow motion v ultra vysokom rozlíšení, čo bolo doposiaľ možné len na veľkých fotoaparátoch. Svetelné vlastnosti sú taktiež vynikajúce, čiže ani nedostatok svetla by nemal byť problém pri tomto telefóne. Je to vynikajúca alternatívna pre fotografov, alebo vlogerov, keďže do malého telefónu je naskladaná celkom slušná foto technika. Dalo by sa povedať, že spomedzi všetkých smartphonov je posledný Iphone bezkonkurenčný práve čo sa týka svojich objektívov. Verzia MAX je nabitá silnou batériou, ktorá vydrží dosť dlho.mobil v ruke.jpg

Kúpte, ak chcete

Ak ste fanúšikom Apple, tak posledný člen rodiny tejto značky je povinnosťou. Je to slušný smartphone so silnou batériou a vynikajúcim foťákom. Pevné telo a odolnosť voči vode je príjemným spestrením pre túto luxusnú značku, ktorá poukazuje na sociálny status, alebo dokonca na nejakú životnú filozofiu.
Ak nie ste fanúšikom tejto značky, tak Vás tento počin nijak neurazí, ale podobné smartphony nájdete aj u Samsungu, alebo Huaweiu.