Najlepší oddych? Prezradím vám ako na to.

Stresujúci týždeň nie je v dnešnej dobe nič nezvyčajné. Zažívajú ho takmer všetci. Či už v škole alebo v práci. Stres je už každodenným spoločníkom u mnohých ľudí. Áno, zažívam ho tiež a nie je to nič jednoduché s ním vychádzam. A už vôbec sa s ním nedá vychádzať v dobrom. Je to spoločník, ktorého si nikto k sebe nevolal, ale prišiel k nám len tak sám od seba. Taký nepozvaný hosť, čo si nepýta jesť, ale sám si berie energiu z nás. Vyčerpáva nás ako nikto iný..

hory

Ako sa s ním zmieriť?

Zmieriť, možno nie je to správne slovo, pretože prioritným cieľom nášho každodenného kolotoča by malo byť odstránenie tohto nášho nepozvaného hosťa. Je nepozvaný, tak mu treba dať jasne najavo, že nie je u nás ani prinajmenšom vítaný. Prekáža nám a neželáme si, aby s nami zotrvával a už vôbec nie každý deň. Veď nepozvaný hosť k vám tiež nechodí každý deň. Tak sa to snažte eliminovať aj vy.
Ja keď si chcem poriadne oddýchnuť a odbremeniť sa od všetkých svojich starostí, taaak sa vyberiem s naším psíkom na prechádzku. Nehovoriac o tom, akú bezprostrednú radosť zažíva nášho havko. Je to priam pohladenie na dušu. Už keď otvorím dvere v oblečení a s ruksakom, ktorý si beriem vždy s ňou na prechádzku, tak sa na mňa pozrie prosebným výrazom. „Ideme?“ A keď sa jej ja opýtam túto otázku, tak sa začne tak riadne tešiť, že to je snáď najkrajšie potešenie po celom týždni, ktoré mi môže poskytnúť. Také nevinné očká, ktoré sa nevedia dočkať, kedy vyjdete do dverí a opýtate sa tú jednu otázku, ktorá napovie všetko, čo sa bude diať. Zázračné. Neviem, čo si bez nej počnem, keď tu už nebude.

pes

No a na prechádzke nemám žiadne starosti, užívam si prírodu. Vždy, keď prídeme hore na lúku, tak sa tam posadíme a sledujeme prírodu. Ten pokoj, ktorý z nej vyžaruje nasávam plnými dúškami, ako sa len dá. Tieto chvíle mám najradšej na celom víkende. Je to pre mňa dokonalý relax. Len ja a môj pes si sedíme na lúke a pozorujeme prírodu okolo seba. Nikde sa nič nedeje a to je dobre. Z toľkého zhonu, čo mám celý týždeň je to priam božská úľava cítiť aj niečo iné ako stres a zhon, že sa niečo nestíha.
Vykašlite sa na meditácie a podobné výmysly dnešnej modernej doby! Choďte do prírody. Tá vám poskytne ten najlepší relax. Je to balzam na dušu.