Instagram začína testovať nové postupy, ktoré pomôžu získať prístup k hacknutým účtom

  • 12. 11. 2019
  • By :
  • 0 Comment
  • Web

Správy od používateľov o strate prístupu k ich cenným účtom, ako aj o samostatnom príbehu základnej dosky o tom, ako sa niektoré z týchto obetí obrátili na hackerov s bielym klobúkom alebo s dobrým významom na pomoc. Útočníci často oklamú používateľov na Instagrame kliknutím na phishingový odkaz, ktorý vyžaduje, aby zadali svoje prihlasovacie údaje, čo im umožňuje prístup k účtu. Hacker po kontrole zmení e-mailovú adresu a telefónne číslo súvisiace s účtom, ktoré môžu znovu získať prístup k nočnej more.

instagram.jpg

V súčasnosti aplikácia uvádza test, ktorý požiada používateľov, aby zadali e-mailovú adresu alebo telefónne číslo prepojené s ich účtom, alebo tie, ktoré použili pri pôvodnom prihlásení na platformu. Aplikácia potom odošle šesťmiestny kód, ktorý im umožní znovu získať prístup. Ak má hacker tiež kontrolu nad vašim e-mailom a telefónom hovorca spoločnosti povie, že:„Keď znovu získate prístup k svojmu účtu, urobíme ďalšie opatrenia na zabezpečenie, aby pirát nemohol používať kódy odoslané na vašu e-mailovú adresu alebo telefónne číslo na prístup k vášmu účtu z iného zariadenia.“

ikona.jpg

Tento rovnaký proces by ochránil ľudí, ktorých používateľské mená sa zmenili. V tom istom duchu, spoločnosť hovorí, že ďalšia funkcia, ktorá je už na Androide dostupná, „zabezpečí, aby vaše používateľské meno bolo bezpečné po určitom čase po zmenách účtu, čo znamená, že nie je možné, aby ho niekto iný nárokoval, ak stratíte prístup k svojmu kontu.“ Táto funkcia teraz prichádza do systému iOS.
Piráti často chcú získať prístup ku kontu, v ktorom budú držiteľmi cenného konta alebo ovplyvňujúceho. Firma sa v minulosti väčšinou spoliehala na systém, ktorý zahŕňal obete útoku, aby sa odfotili a aby zdvihol kus papiera s kódom, ktorý im poslala firma. Myšlienkou je, že moderátori môžu prirovnať svoju tvár k fotografii a overiť, že sú to, o čom hovoria, ale systém nie vždy funguje. Zdá sa, že tento nový test nenahrádza tento systém, ale skôr ho rozširuje.