Dovolenka bez suvenírov? Takt o teda nie !

Aké sú najlepšie suveníry z obľúbených potuliek svetom Happy Travel? Veď predsa tie, ktoré urobia radosť vám. AK však v tomto smere nemáte veľa nápadov, no z dovolenky nechcete odísť s prázdnymi rukami, nechajte sa inšpirovať.Žena držiaca magnetku budov pred reálnymi budovami

Pre seba a ako darček

Pred tým, ako sa dostaneme k samotným typom na suveníry z dovolenky, je potrebné uviesť jednu dôležitú vec. Je veľký rozdiel medzi tým, či ide o suvenír pre vás alebo suvenír pre vaše deti, rodičov či kamarátov. Nedá sa radiť všeobecne. Dobrou radou však je, že ak kupujete pozornosť z dovolenky pre niekoho iného, mali by ste myslieť na to, aby ste potešili práve jeho a nie sami seba. To znamená, že ak dotyčný miluje pivo, pokojne mu kúpte otvárač s názvom mesta, kde ste dovolenkovali. Pokiaľ ide o dcéru a poznáte jej vkus, kúpte jej oblečenie a tak ďalej.

Praktické verzus nezmyselné

Vo všeobecnosti by sme mohli povedať, že drvivú väčšina suvenírov, môžeme označiť za gýče, ktoré človek nikdy v živote nevyužije. Odloží ich do šuplíka a nájde po dvadsiatich rokoch. Treba si však uvedomiť, že suveníry, by podstate túto funkciu mali spĺňať. Ide o pamiatku, a preto nemusia byť vyslovene praktické.
Na druhej strane tu máme mnohé predmety, ktoré môžu byť spomienkou, no zároveň praktickou, tak napríklad spomínaný otvárač a pivo, perá, tašky, magnetky a tak ďalej.Trhovisko so stánkami so suvenírmi

Ktoré sú obľúbené?

Ak si ešte stále neviete vybrať, čo presne z dovolenky doniesť domov, nechajte sa inšpirovať ostatnými dovolenkujúcimi. Medzi TOP suveníry patria jednoznačne magnetky a už toľkokrát spomínané otvárače na fľaše. Veľmi populárne sú aj rôzne predmety, ktoré symbolizujú danú krajinu. Tak napríklad v Egypte letia sošky faraónov, v Holandsku zas maľované dreváky. Turisti v Turecku nakupujú najviac oblečenie, čo však plynie z faktu, že je tu naozaj lacné. Zároveň si ho však donesú ako spomienku na dovolenku.