Dá sa emóciami privolať alebo vyliečiť bolesť či ochorenie?

Či už menšie bolesti alebo vážnejšie ochorenia si verte tomu alebo nie, dokážeme privodiť svojim myslením a psychikou. Samozrejme mnohé ochorenia sú čisto organického pôvodu, avšak v niektorých prípadoch dokážu byť spúšťačom práve negatívne emócie.

Ako napríklad vysvetlíme prípady, v ktorých ľudia zomreli na záchvat paniky, pričom práve tá bola hlavným spúšťačom vedúcim k infarktu?

Alebo situácie ľudí, ktorí nerozdýchali ťažkú životnú skúšku, pričom sa najskôr opustili psychicky a následne až potom ochoreli na nejaké organické ochorenie?

zúfalá žena

Môžu to byť extrémne prípady, ale určite je tu nejaká spojitosť medzi emóciami a našim telom. Napríklad známy ruský spisovateľ, lekár a psychológ Vladimír Levi spomína, akú silu majú ľudské myšlienky, ktoré sa dokážu premeniť na skutočnosť. Konkrétne aj fakt, že je možné dosiahnuť zástavu svojho srdca jednoducho tým, že sa na tento faktor budeme sústrediť.

V článku sa ale zatiaľ zameriavame len na negatíva, pričom takáto spojitosť dokáže fungovať aj opačne a teda liečivo.

Kompletným uvoľnením, myšlienkami, správnym dýchaním a za použitia liečivých zvukov je možné odstrániť fyzickú bolesť či dokonca ochorenie, v čo napríklad verí proces očista tela od negatívnej energie čerpajúci svoje poznatky z rešpektovaných taoistických techník.

relax, spokojnosť

Vysvetliť sa to dá tým, že negatívne myšlienky majú tendenciu tvoriť bloky, a to nielen psychické, ale tiež bloky, kvôli ktorým skôr alebo neskôr môže prestať pracovať niektorá organická súčasť správne, pretože bude ochudobnená o prirodzený prísun potrebnej energie z dôvodu vzniknutého bloku.

Takýto stav dokáže byť úplne reálny a dá sa povedať, bežný. Následne sa ale podobným spôsobom dá odstrániť už spomenutými technikami pozostávajúcich napr. zo správneho dýchania a relaxácie pri špecifických liečivých zvukoch.

Niektoré názory dokonca poukazujú na to, že oslabená psychika vie byť následne faktorom oslabenej duševnej a takisto telesnej imunity.