Youtube Premium- Čo nás čaká?

  • 19. 8. 2018
  • By :
  • 0 Comment
  • Web

Od roku 2015 sa pojem Youtube už nespája iba s nekomerčnou platformou plnou prevažne krátkych videí, ale má aj svoju platenú alternatívu- stream službu Youtube Red, ktorá ponúka bohatý a populárny program i bonusové služby celkovo za cca 10 dolárov/mesiac. Tieto služby predstavujú definitívne zrušenie reklamy (Ads), možnosť uložiť si svoje video alebo hudobný klip i bez pripojenia k internetu, prehrávanie videí na pozadí (čo oceníte najmä v prípade hudobného klipu) a okrem toho i prístup k Youtube Red Origins, kde nájdete príspevky tých najpopulárnejších youtuberov.

youtube

Tvorcom Youtube Red je firma Google, ktorá sa okrem tejto služby snažila pretlačiť aj svoju aplikáciu Google Music, čo v konkurencii s takým Spotify alebo Apple Music nie je vôbec jednoduché. Google sa tak rozhodol, že tieto dve aplikácie (Youtube Red a Google Music) spojí do jednej platformy s názvom Youtube Red, ktorá má divákovi a zároveň poslucháčovi priniesť k multimédiám čo najpraktickejší prístup a zároveň praktickejšie ovládanie. V praxi to znamená, že obľúbené šou, rôzne videá a do toho ešte možnosť výberu obľúbenej hudby, všetko máte pod jednou strechou. Je teda vidieť, že Google stavil všetko na jednu kartu s názvom Youtube Red.

Plán tohto roku však predpovedal, že tieto spomenuté služby sa v určitom smere zmenia, inovujú a zmena sa bude týkať i poplatkov. Názov Google Music mal zaniknúť a premenovať sa na logickejší názov, ktorý má zostať definitívny- Youtube Music. Tento názov však bude znamenať i novú samostatnú aplikáciu, za ktorú sa bude platiť zvlášť- 10 dolárov/mes. Zmena sa bude týkať i videí a pôvodná stream služba Youtube Red sa premenuje na Youtube Premium– 12 dolárov/mes.

video

  • Youtube Premium, teda platená podoba zatiaľ nie je Slovákom ani Čechom detailne známa, nakoľko je dostupná len v USA, Mexiku, Južnej Kórey, Austrálii a v Novom Zélande.

Jeho nová podoba však so sebou prináša viaceré veľké plány, medzi nimi i expanziu na viaceré nové územia. Ak by služba onedlho zavítala i do Európy, pravdepodobne by ju konečne mohli začať využívať i Česi a Slováci.