Výber pozemku je dôležitý

Pozemok. Áno, tento priestor, ktorý je pre vás vašim vysnívaným priestorom. Je dôležité, aby sa vám ako tak páčil a, aby ste si vedeli predstaviť bývať tam celý život.

Existuje niekoľko kritérii na výber pozemku:

pozemek

  • Aby ste sa na ňom zhodli s partnerom.

Vy si predstavujete niečo a váš partner si predstavuje tiež niečo iné. Treba nájsť ten správny kompromis, ktorý bude vhodný. Totálne prispôsobovanie jeden druhému nerobí dobrotu. Možno sa to vytiahne pri hádke a určite vám to nepadne dobre, že on sa prispôsobil vtedy vám a teraz od vás chce zas on niečo. Treba sa správne dohodnúť.

  • Aby bol bezpečný.

Myslite na to, že na tom mieste budete vychovávať svoje deti. Je preto dôležité, aby nebol rovno pri ceste alebo aby aspoň mal dosť veľký dvor na to, aby sa mali kde hrať. Nejaký les na blízku by bol tiež fajn.

  • Aby sa Vám dostatočne páčil.

Kúpiť pozemok len preto, že je najlacnejší, nie je vôbec dobrý nápad. Pozemok by vás mal očariť už na prvý pohľad. Mali by ste zacítiť istú iskru pri pohľade naň a mať pocit, že si tam viete predstaviť žiť celý život. Nie iba prežívať alebo nie si len zvyknúť, ale že to napĺňa úplne vaše predstavy.

  • Aby bol dostatočne blízko k svokrovcom, ale zároveň aj dostatočne ďaleko od nich.

Akokoľvek dobre s nimi vychádzate, treba si udržiavať určitý odstup. Je fajn, keď vám občas postrážia deti a môžete sa na nich spoľahnúť, keď pôjdete na dovolenku, ale v ich záhrade si postaviť svoj dom, nie je ten najlepší nápad. Môžete mať fakt super vzťah a bude sa vám zdať, že ušetríte, no dajte si pozor. Nikdy to nerobí dobrotu, skôr to škodí vzťahom. Na tom pozemku, nikdy nebudete páni. Patrí niekomu inému. Budete sa musieť na všetkom dohodnúť, no zbytočné komplikácie, to vám za pár ušetrených eur nestojí, že?

pole

Takúto vec si treba perfektne premyslieť a nekonať unáhlene. Je to váš život a nestrávte ho len tak hocikde len preto, že ste chceli ušetriť pár eur alebo preto, že ste sa len prispôsobili. Dajte si pozor.