Účinné masky na tvár hotové za pár minút

Samotná príprava a výroba takejto kozmetiky je veľmi rýchla. Ukážeme si 4 druhy masiek na rôzne typy pleti.

maska

  1. Kávová maska proti unavenej pleti: Je určená na napnutie a vyživenie tváre. Budeme na ňu potrebovať: 1 čajovú lyžičku namletej kávy, kvetového medu a bieleho jogurtu. Všetky tri ingrediencie zmiešame dokopy a vznikne nám hustá zmes, ktorú štetcom aplikujeme na tvár. Vyhneme sa oblasti pod očnými viečkami. Táto maska je naozaj skvelým riešením. Po 15-20 minútach si ju krúživými pohybmi vmasírujte ešte do pleti, pretože dokonale pôsobí aj proti šupinkám.
  2. Banánová maska:Je určená predovšetkým na suchú pleť, pretože dokonale hydratuje. Na výrobu budeme potrebovať: 1 čajovú lyžičku medu a jogurtu, polovicu roztlačeného banánu. Opäť všetko spolu zmiešame. Tento raz nám vznikne trošku tekutejšia zmes, takže buďte opatrní pri nanášaní. Každá zo surovín pôsobí hydratačne, a preto môžete mať pocit akokeby ste použili veľmi výživný krém. Nechávame ju pôsobiť približne tak dlho, ako predchádzajúcu.
  3. Čokoládovo-ovsená maska:Táto maska je určená na problematickú a aknóznu pleť. Na jej prípravu použijeme: 3 čajové lyžičky jemne namletých ovsených vločiek, 2 čajové lyžičky kakaa a medu, a nakoniec 2 veľké polievkové lyžice bieleho jogurtu. Tentokrát nám vznikne veľmi hustá zmes, ktorá účinne pôsobí proti akné. Taktiež vyťahuje mastnotu z pleti, čo znamená, že vaša pleť bude hladká a jemná. Odporúča sa následne naniesť krém na hydratáciu pokožky.
  4. Ryžová maska:Posledná maska je skvelá proti starnutiu pleti a tvorbe vrások. Jej príprava je o niečo zložitejšia, pretože budeme potrebovať uvarenú ryžu. Ryžu môžeme rozmixovať a pridáme k nej: 2 čajové lyžičky medu a mlieka.

tvář

Tak toto bolo len pár tipov, ako si doma jednoducho pripraviť prírodnú kozmetiku, ktorou šetríte nielen čas, ale aj peniaze.