Tešíte sa na leto? Možno vás zaujmú vodné športy!

  • 13. 9. 2020
  • By :
  • 0 Comment
  • Deti

Všetci sa už tešíme na príjemné dotyky slnečných lúčov sprevádzané s oddychom a relaxom, ktoré sú pre letné obdobie typické. Pohoda a bezstresové obdobie sa už blíži, a tak si začíname zajednávať rôzne zájazdy, dovolenky, či aspoň víkendový pobyt, kde voda určite nesmie chýbať. Letné kúpaliská sú asi najfrekventovanejším miestom, hneď za ním dovolenky pri mori alebo stanovanie pri riekach. Niektorí ľudia si nedokážu predstaviť leto bez zážitkov, a tak je celkom jasné, o čom bude nasledovný článok.
Vodné športy sú veľmi atraktívnou činnosťou vykonávanou najmä na riekach a moriach. Poďme si teda predstaviť zopár z nich:

kajak

  1. Kanoistika

Kanoistika využíva dva základné prvky – pádlo a kajak/kánoe. Rozdiel plavby na kajaku a kánoe je v pádle. V kajaku máte totiž oba konce pádla rozšírené, zatiaľ čo kánoe obsahuje len jeden list. Kanoistika v športovom záujme sa na súťažiach berie ako náročný rýchlostný šport, v ktorom je nutné zapájať svaly celého tela a postupne sa cez prekážky cez divokú rieku dostať do cieľa čo v najkratšom čase a bez chýb. Na kánoe sa však dá plaviť aj mimo súťaž – ak teda nejaké vlastníte. Jediné čo je potrebné je mať chuť zaplávať si, nebáť sa potápania a hlavne vodiča, ktorý vás odvezie naspäť domov.

windsurfing

  1. Windsurfing

Už podľa názvu je jasné, ako tento šport funguje. Surf, ktorý je poháňaný vetrom má svoju históriu už od polovice šesťdesiatych rokov. Postupným zdokonaľovaním sa tento šport dostal aj do medzinárodného záujmu, kde už dnes má svoje miesto(napríklad na olympijských hrách) i prísne pravidlá. Windsurfing je veľmi obľúbenou záľubou najmä v prímorských štátoch a ostrovoch, kde sa v blízkosti mora vyskytuje prirodzený vietor, ktorý je pre vykonávanie tohto športu základom. Stačí v sebe nájsť len rovnováhu a tento šport môžete zaradiť medzi svoje obľúbené letné aktivity!