Telo je náš chrám

Telo je náš chrám a pretože máme v tomto živote len jedno musíme sa oň starať najlepšie, ako vieme. Telo si totiž nevieme kúpiť a nedokážeme ho ani vymeniť v obchode za novšie a krajšie. Preto sa musíme starať o to, ktoré nám bolo pridelené a snažiť sa aby vyzeralo čo najlepšie a bolo tiež v čo najlepšej kondícii ako len to je možné.

masážt

Či už ste žena, alebo muž, starostlivosť o vaše telo by ste nemali nikdy zanedbávať, nezáleží dokonca ani na tom, či máte 15 rokov alebo 60. Správa starostlivosť vám dopomôže nie len ku tej toľko omieľanej kráse, ale aj ku zdraviu a teda aj k šťastiu a spokojnosti, keďže všetky tieto veci spolu nerozlučne súvisia.
Práve preto by pravidelné hygiena mala byť samozrejmosťou, ku ktorej sa ani nebudem vyjadrovať. Zameriam sa skôr na dôkladnejšiu starostlivosť ako je pokožka, vlasy a nechty a všetko, čo k vášmu telu patrí.

Pravda totiž je, že niektorej časti tela by ste nemali venovať menej času, ako inej, všetko vám totiž slúži rovnako a preto. Zo starostlivosti o vaše telo by sa teda mala stať samozrejmosť vo forme rituálu, ktorý budete prevádzať niekoľko krát týždenne. Čo to teda znamená? Že okrem obyčajnej sprchy, umytia vlasov a vyčistenia zubov si vyhradíte dni, kedy si aj nakrémujete nohy, ruky, opilníkujete nechty a všetky podobné veci, ktoré dúfam netreba osobite menovať. Najhoršie čo môžete pre svoje telo, ktoré vám verne slúži a vďaka ktorému si môžete vychutnávať všetko, čo tento svet ponúka, je oplatiť mu to vo forme, že ho budete zanedbávať. Všetko čo mu dáte sa vám vráti a trpezlivosť ruže prináša.

fénování

Naše telo si musíme vážiť a venovať mu veľa pozornosti, pretože len tak docielite, aby vám dlho a verne slúžilo. Zaslúži si predsa aj starostlivosť navyše a ktorá investícia je lepšia ako tá do seba a do svojich blízkych?