Smart hodinky

Ak si začnete pozornejšie všímať ľudí okolo seba a hodinky, ktoré nosia, všimnete si, že prevládajú smart-hodinky. Vidíte ich na rukách športovcov, hlavne bežcov, cyklistov, atlétov, futbalistov a ďalších zástupcov iných športových disciplín, ale i na rukách bežných ľudí, ktorých stretávate ne ceste do práce.
Či už u mužov, alebo u predstaviteliek nežného pohlavia. Čo je na nich také úžasné, že ich všade propagujú a hlavne vyznávači zdravého spôsobu života? Po dobehnutí do cieľa, pri podávaní športového výkonu ale i po jeho skončení vás totiž informujú, ako na tom váš organizmus je. Dozviete sa:

hodinky

  • koľko kalórii ste spálili
  • prípadne akú vzdialenosť prekonali
  • aký máte tep
  • monitoruje vašu srdečnú činnosť, ale i váš spánok
  • ako dlho ste spali
  • ako dlho trval tzv. hlboký spánok, v ktorom si telo najviac oddýchne
  • posielať správy
  • čítať emaily
  • pripájať sa na sociálne siete

Ak ich väčšinou využívate na športové aktivity, mobilná aplikácia vám spočíta a vyhodnotí všetky tieto informácie deň po dni, zosumarizuje vám informácie, ktoré vás zaujímajú.
Tým, ktorý športujú profesionálne, ale i rekreačným športovcom, prípadne ľuďom ktorí sa rozhodli zhodiť pár kíl, tým všetkým je táto vymoženosť určená. Informuje vás v reálnom čase ako na tom vaše telo je. Podá vám informácie, na základe ktorých môžete potom vyhodnotiť váš športový výkon a na základe toho potom pridávať či uberať na intenzite.

smart hodinky

Sú neoceniteľným pomocníkom, ale zároveň si treba dať pozor, aby sa nestali vašim pánom. Aby si vás nezotročili. Ak sa totiž začnete na ruku s hodinkami príliš často a striktne sa riadiť len informáciami, ktoré od nich dostanete ste na najlepšej ceste otráviť život sebe a svojim blízkym, prípadne priateľom či kolegom.
Najmä ak ich budete neustále informovať o tom, aký máte tlak, či ako dlho ste spali, prípadne iné „dôležité“ informácie. Alebo ich začnete zdieľať na sociálnych sieťach.
Uvedomte si, že všetky tieto informácie sú len a len pre vás a nemali by ste byť na nich závislí. Táto vymoženosť by vám mala pomáhať, nie vás ovládať.
Dizajnové smart hodinky sú v súčasnosti cool a to právom. A ešte dlho budú. Pretože nám v reálnom čase poskytujú tie informácie, ktoré sú pre nás dôležité a tým nám pomáhajú.