Sklo je stále žiadenejším materiálom. Aké má uplatnenie v interiéri?

Sklo radíme najmä v poslednej dobe k stále žiadanejším stavebným materiálom. Môže za to novodobý trend interiérov, o ktorých modernosti napovedá práve vybavenie zo skla. To však môže mať niekoľko podôb. Sklenené zábradlie, sklenené deliace steny, sklo v kuchyni alebo jeden z najčastejších variantov v podobe sklenených dverí https://lmmont.sk/sklenene-realizacie/sklenene-dvere/sklenene-posuvne-dvere-3/, ktoré navyše disponujú posuvným patentom. Práve posledná voľba je veľmi praktická a začíname sa s ňou stretávať už nielen v komerčných budovách alebo firmách, ale aj v bežných domácnostiach, ktoré sa držia moderných trendov.

obývák

Priepustnosť svetla a kvalitné osvetlenie miestností
K hlavným prioritám využitia tohto materiálu a vlastne špecifickým vlastnostiam skla sa radí jeho schopnosť prepúšťať svetlo. To oceníme najmä u finálneho efektu, kedy bude náš interiér dostatočne osvetlený a vyhneme sa tmavým miestam bez toho, aby sme museli dokupovať všelijaké lampičky a navyše si poradíme s priestormi, v ktorých sa nenachádzajú okná. Tieto vlastnosti poskytnú predovšetkým dvere zo skla.

  • Nezabúdajme, že práve také „obyčajné“ slnečné svetlo je výrazným faktorom nášho telesného, ale predovšetkým duševného zdravia a ako vraví stará múdrosť: „Všade tam, kde nie je Slnko chodí často lekár“.

kancelář
Zatiaľ som však spomínal predovšetkým využitie typické pre interiér, ale obľúbenou voľbou sa takisto stáva umiestnenie skleneného materiálu na miesto, ktoré delí interiér od exteriéru, respektíve oddelí interiér od záhrady alebo vonkajšieho pozemku. Priestory budú viditeľne oddelené, ale zároveň nebudú pôsobiť ako tmavá izolácia, slnečné svetlo a zdravie exteriéru budú z určitej časti súčasťou nášho interiéru. Skvelý efekt doprajú napríklad francúzske okná alebo balkóny.
A nakoniec pripomeňme, že so sklom zároveň prichádzajú tepelno a zvukovo izolačné vlastnosti.