Sezónnu krčmu „postavíte“ za pár drobných

Každé leto jazdíme na to isté miesto ku vode. Vždy v letnej sezóne, sa tu nachádza taký stánok ( to som si myslela, teda, že je to stánok, ale k tomu až o chvíľku), v ktorom predávajú výborné jedlo a čapujú super pivko. S majiteľmi sme s apo čase celkom spriatelili. My sme na danom mieste neraz prespávali v stane a oni zas vo svojom „stánku“. Jedného dňa, keď sme na tomto mieste trávili asi týždeň vkuse, za mnou pribehla Marika ( tak sa volala pani, ktorá predávala to super jedlo s pivkom ) a prosila ma o pomoc. Vraj jej syn musel https://cs.wiktionary.org/wiki/muset niekam odbehnúť a ona sama nestíha kuchyňu, výčap a obsluhu. Neváhala som ani sekundu a šla na to. Keď som vstúpila dovnútra, ostala som strašne milo prekvapená. Ono to nebol stánok, ale byt s výčapom na úrovni. Keď sa celý frmol dokončil, opýtala som sa Mariky, čo je to vlastne za stánok. Tá mi vtedy vysvetlila, že nejde o žiadny stánok, ale o mobilný dom http://www.euro-mobilnedomy.sk/.Karavan, maringotka a domček pri posedení na zelenej tráve.jpg

Moje zoznámenie s mobilným domom, ma inšpirovalo k tomu, aby som vám o tomto type príbytku niečo povedala. Pred tým som poznala karavany, stánky a maringotky, no mobilné domy, mi toho naozaj veľa nehovorili. Máte tu kúrenie, kuchynku, spálňu a toaletu, no jednoducho úplne všetko, čo k životu alebo k prevádzkovaniu sezónnej krčmy, či pohostinstva potrebujete. Viete, mám ešte jednu kamarátku, ktorá chcela niečo podobné robiť pro jazere, ktoré bolo však ďaleko od jej bydliska. Pivo v sklenenom pohári položené pri výčape.jpgMala všetko dohodnuté, ľudia by mali o takéto služby záujem, no nevedela, ako vyriešiť problém s priestorom na predaj. Chcela totiž presne to, aby sa v ňom dalo niečo navariť, niečo načapovať a aj prespať. Takže drahí moji, ak sa nachádzate v podobne prekérnej situácii, určite choďte do toho.
Mimochodom, určite vás príjemne poteší i cena. Tá sa pohybuje od takých štyroch tisíc hore. Tie väčšie, novšie a luxusnejšie zariadené, stoja samozrejme trošku viac.