Prečo sú taštičkové matrace vhodné aj pre vás?

Pružiny, pamäťová pena, kaučuk, kokos. Tieto slovíčka sa nám s matracmi spájajú už automaticky. Je pravda, že ide o najčastejšie používané materiály, používané na ich výrobu. Akousi odnožou pružinových matracov, sú však i taštičkové matrace. V ich vnútri nájdete pružiny taktiež, no v trošku inej podobe.
Žena v modrej spodnej bielizni sa drží za kríže

Ako vyzerajú vo vnútri ?

Vnútro taštičkových matracov tvoria pružiny. Na rozdiel od klasických pružinových matracov, sú zašité vo vnútri látkových vrecúšok, ktoré nie sú pospájané. Ak si teda človek na takýto matrac ľahne, pružiny sa „ohnú“ iba na miestach kde leží, a to presne tak, ako je to potrebné. Možno vám to znie trošku zmätočne. O chvíľku si to všetko vysvetlíme o čosi podrobnejšie.
Nakreslená postava, ktorej vidieť svaly, vstáva zo zeme

Ruka je ľahšia ako noha

Aby sa vám dobre spalo, vaše telo potrebuje dobrú oporu. Áno, keď ležíte nemáte kde spadnúť, takže si možno myslíte, že dobrú oporu máte aj vtedy, ak by ste ležali na zemi. To z časti pravda je, ale ak chceme hovoriť o správnej opore, ktorá je navyše pre vaše telo zdravá, tak to musí vyzerať úplne inak.
Základom je to, že každá časť vášho tela, takpovediac, nemá rovnakú váhu. Tak napríklad hrudník aj s panvou vážia jednoznačne viac, ako napríklad jedna horná končatina. Ak si ľahnete napríklad na klasickú polyuretánovú penu, teda na matrac vyrobený z tohto materiálu, klesne pod vami celý plocha matracu. Hovoríme o tej časti na ktorej ležíte. Základom toho, aby sa vám ležalo dobre, je však práve to, aby ste mali nohy, ruky aj chrbticu v polohe, ktorá je pre nich ideálna. Taštičkové matrace urobia presne toto. Časť pod chrbticou môže klesnúť o niečo nižšie, kolená ostanú v úrovni nad ňou, a to isté platí aj o rukách. Vďaka tomu ležíte v prirodzenej polohe, čo je pre vaše telo najlepšie. Ak teda bojujete s bolesťami pohybového aparátu, práve tento typ matracov je pre vás, ako stvorený.