Povedzte tme jasné nie

Ja osobne nemám rada tmavé priestory. Pôsobia na mňa veľmi smutno a depresívne. Preto aj ak bývate v tmavšom byte mali by ste to zmeniť. Povedzte tme jasné nie!

svíčka

Mnoho z nás si to ani neuvedomuje ale to kde bývame nás určite ovplyvňuje. Keďže v tomto priestore trávime svoj čas má to na nás vplyv. Doma pracujeme, učíme sa, jeme, hráme sa s deťmi, varíme a robíme niekoľko ďalších vecí. Je to miesto, ktoré nám poskytuje istú formu bezpečia.

Osvetlenie

Práve preto je veľmi dôležité aj osvetlenie miestností v našom byte alebo dome. Ak si svoje bývanie ešte len vyberáte, tak by ste mali dobre zvážiť množstvo svetla v priestore. Predajcovia vedia ako vás ovplyvniť a teda aj z tmavého priestoru vedia spraviť neodolateľný. Stačí ak po miestnosti rozmiestnia niekoľko malých lámp a miestnosť pôsobí úplne inak.

Ak ste však na tento fakt prišli až po kúpe nezúfajte! Je niekoľko trikov ako to zlepšiť a priestoru dodať viac svetla. V prvom rade by som vám poradila vymaľovať byt žiarivými farbami ako sú žltá alebo oranžová. Toto trochu pomôže opticky zosvetliť priestor. Ďalšou možnosťou je dať si oproti oknu zrkadlo. Prečo? Ak zasvieti slnko cez okno sa toto svetlo krásne odrazí a svetla bude dvojnásobok.
Inou možnosťou je aj kúpa menších lámp. Je potrebné ich kúpiť viacero a mať ich rozsvietené, keď sa už vonku začne stmievať. Pri tomto určite voľte úsporné žiarovky aby ste nemuseli zaplatiť mnoho peňazí.

muž

Tma je veľmi škodlivá pre náš zrak a aj naše psychické zdravie. Je prirodzené, že tmavé prostredie navodzuje pochmúrne myšlienky. Možno sa to nezdá ale časom môže spôsobiť aj vážnejšie psychické ochorenie akým je napríklad depresia alebo úzkosť. Pri tmavom prostredí si taktiež viac namáhame náš zrak, čo sa môže prejaviť vo vyššom veku. Dbajme teda na naše fyzické ale aj psychické zdravie a povedzme tme nie!