Poštové služby sú dnes na vysokej úrovni

Zásielky, ktoré posielame do sveta alebo len v rámci Slovenska musia byť rovnako kvalitne zabalené, aby sa predišlo možnému poškodeniu a znehodnoteniu ich obsahu. Posielať v nich totiž môžeme rôzne druhy tovaru, napríklad drobné súčiastky, bižutériu, tlačoviny, knihy, dôležité dokumenty aj textil a každý z nich musí k adresátovi dôjsť v pôvodnom stave.

Balik

Éra kartónových škatúľ je už dávno minulosťou, časy, keď sme museli zháňať vhodné možnosti ako zabaliť všetko, čo sme chceli poslať a častokrát sme museli aj improvizovať, sú preč. V súčasnosti je radosť posielať čokoľvek a kamkoľvek, pretože máme k dispozícii plastové obálky, ktoré spĺňajú všetky požiadavky na kvalitné a bublinkové obálky odolné obalové materiály. Plastové obálky, ako už aj názov napovedá, sú vyrobené z plastu, ktorý môže mať hrúbku 50, 60, 70 a 90 mikrometrov a rôznych rozmerov, pričom štandard je formát A4. Poskytujú tovarom v nich zabaleným maximálnu ochranu pred vlhkom, nečistotami, prachom, slnečnými lúčmi, ale aj pred nešetrným zaobchádzaním prepravcom, ktoré môže spôsobiť ich poškodenie až zničenie.

delivery-1417310_640

Plastové obálky sú na trhu v ponuke v klasickej bielej farbe, ale ak máte záujem aj posielanie trocha oživiť, vyberte si obálku s holografickou povrchovou úpravou alebo v čiernej matnej farbe, ktoré sa môžu uzatvárať lepiacim pásikom alebo jazdcom, ten umožňuje ich opätovné použitie. Bublinkové plastové obálky sú vynikajúcim vynálezom, pretože ich vnútorná strana je vybavená bublinkovou fóliou, ktorej úlohou je ešte lepšie ochrániť obsah zásielky pred už spomínanými nástrahami počas prepravy. Najčastejšie ide o mechanické poškodenie nárazmi a tlakmi na obsah zásielky. Obálky sú dokonca vybavené špeciálnou výstužou proti pretrhnutiu, takže všetko, čo do nich vložíte, tam bude v bezpečí.

Tento druh poštových služieb najčastejšie využívajú predajcovia, ktorí denne musia odoslať mnoho zásielok, a tak je pre nich výhodné zabezpečiť si balenie obálok po 100 kusov, pre bežného občana, ktorý zásielky posiela len sporadicky, sú k dispozícii balenia s 10 kusmi bublinkových obálok.