Nechce sa mi

Je to začarovaný kruh, keď sa neviete k niečomu prinútiť spraviť to. Stále sa vám to odkladá na potom, máta vás to a vy viete, že to nakoniec aj tak budete musieť spraviť. Prečo to nespraviť hneď?

buvoli

Môj najobľúbenejší príklad je:
Niekde robili výskum a ponúkali ľuďom dve možnosti. Buď poumývajú dlážku dnes – hneď teraz a budú ju umývať pol hodinu, alebo ju poumývajú až zajtra, ale budú ju musieť umývať hodinu. Skúste hádať, ktorú možnosť si väčšina ľudí vybrala?…
Tento výskum hovoril hlavne o spotrebiteľskom správaní, že ľudia majú určité zvyky, návyky, ktoré by mohli výrobcovia, dodávatelia alebo predajcovia využiť pri dosahovaní ziskov. No perfektne sa dá použiť na situáciu tohto článku. Predpokladáme, že človek je od prírody tvor lenivý. Nechce sa mu robiť určité veci. No sú to veci, ktoré musí spraviť, aby prežil. V minulosti. Dnes už nemusí robiť toľko vecí, aby prežil, ale aby bol napríklad v dome poriadok, čisto, aby mal čo jesť a podobne.

Akým príkladom ideme našim deťom, keď povieme, že sa nám niečo nechce?
Úspešne pracovať so svojou vôľou vie len veľmi málo ľudí. Sú to však ľudia, ktorí sú naplno efektívni a využívajú svoj čas, potenciál na plné obrátky. Nie je pravda, že im sa to všetko chce robiť, ale jednoducho sa zatnú, idú a urobia to. Čím viac krát spravia niečo takéto, tým je to lepšie. Volá sa to tréning pevnej vôle. Trénovať ju každý deň by malo byť našim poslaním. Len tak vieme žiť naplno svoj život. Pretože keď ho neustále odkladáme na potom, tak sa ho pomaly nikdy nedočkáme.
Ako hovoria ľudia na smrteľnej posteli: „Neľutujem to, čo som spravil, ale ľutujem to VŠETKO, čo som nespravil.“ Tak sa zatnite a trénujte si svoju pevnú vôľu.

myšlenka

Lenivosť je choroba dnešnej doby. Je to všeobecne podporované, že sa vám alebo nám niečo nechce. Väčšina proti tomu bojuje len vo veľmi malom množstvo. Zábava a žitie života je na prvom mieste. Ale stále sú tu povinnosti…