Maribor- slalom

Mnohé oči slovenských fanúšikov vrátane pána premiéra sa obrátili na svahy v Maribore. Obrovský slalom v piatok a následne sobotňajší slalom prilákali do tohto strediska zimných športov v Slovinsku neskutočné množstvo fanúšikov zo Slovenska a hlavne obdivovateľov Vlhovej.

sníh

  • Množstvo nadšencov s utajeným dychom sledovalo preteky doma pri televíznych obrazovkách.
  • V piatok po prvom kole potešila Petra tisíce divákov krásnym druhým miestom. Očakávania pred druhým kolom boli veľké. Trať bola „zľadovatelá“, forma Petry ohromná.

Televízny moderátor neskromne podsúval divákom túžbu, aby Petra zdolala silnú rivalku Mikaelu Schiffrinovú.

  • Druhé kolo prinieslo dramatický záver. Zelená 0:0 znamenala, že obe favoritky došli do cieľa s navlas rovnakým časom.

Ešte som niečo také nevidela. Dve sa postavili na prvý stupienok pre víťaza a hrali teda aj dve hymny. Diváci šaleli. Niekto bol smutný, že Petra nezdolala Mikaelu. Mala k tomu veru blízko.

Do druhého dňa šiel fanúšik,rozmaznaný sústavným pódiovým umiestnením,s veľkým očakávaním.

  • Prvé kolo prinieslo opäť nádherné druhé miesto Petry Vlhovej.
  • Druhé kolo jej ale nevyšlo a skončila na krásnom piatom mieste.

slalom
Mnohí boli sklamaní. Nechápem prečo. Čo by sme tak pred pár rokmi dali za to, žeby naša pretekárka skončila piata.
Divák je ale duša neskromná. Fandili sme Veronike Zuzulovej aj Petre Vlhovej. Raz sa postavili na stupne víťazov obe a naši redaktori to už očakávali vždy.
Navodzovanie prehnaných túžob je dôvodom sklamania fanúšika. Tešme sa ! Petra má úžasnú sezónu. Prajme jej hlavne, aby sa nezranila. Dopriala nám množstvo radosti a aj to piate miesto nesmie byť pre nás sklamaním.
Jej sezóne ešte nekončí. Netlačme na ňu a na celý tím tak, že iné ako prvé miesto je sklamaním. Už sa nám máli aj pódium. No ako by sme sa boli potešili aspoň tretiemu miestu v sobotu ? Nevyšlo to na 100 percent. Petra nie je stroj. Je to ľudská bytosť, ktorá má nárok aj na výkon 99 percentný !