Koža na prasknutie

Vedeli ste, že takmer deväťdesiat percent zo svetovej populácie, má strie? Niektoré sú viditeľné a na veľkej časti tela, iné nie je takmer vidieť a pokrývajú iba niekoľko centimetrov. Ak sa s týmto problémom stretnete, bohužiaľ neexistuje spôsob ako neestetické miesta pokožky odstrániť úplne. Správnou starostlivosťou, však viete dosiahnuť aspoň to, aby boli menej viditeľné.

těhotenství

Strie sú v skutočnosti jazvy

Najrizikovejšími časťami tela sú brucho, zadok, prsia, vnútorná strana stehien, paží a taktiež oblasť nad kolenami. Strie vznikajú vtedy, keď sa koža nedokáže prispôsobiť rastúcemu objemu. K tomu dochádza pri náhlom pribratí, tehotenstve, ale aj pri rýchlom príbytku svalovej hmoty. Mnoho ľudí si myslí, že strie sú popraskaná pokožka. to však nie je úplná pravda. Koža síce popraská, avšak nie na povrchu, ale tesne pod jej povrchom. Keď sa tieto ranky začnú hojiť, vznikajú drobné jazvy. Práve oni zodpovedajú za neestetickú kresbu na našom tele.

svaly

Genetika a prevencia

Tomuto problému môžeme predchádzať, ale len z časti. Najdôležitejšia je genetika. Strie sa totiž začínajú tvoriť kvôli nedostatočnej elasticite kože. Ak patríme medzi tých šťastných a naša pokožka je dostatočne elastická, nepatríme do rizikovej skupiny. Čiastočne si viete pomôcť pravidelným používaním kozmetických prípravkov, určených na zlepšovanie elasticity. Ak sa strie objavia, je dôležité ich riešiť čo najskôr. Čerstvo vzniknuté jazvičky viete pomerne dobre odstrániť, lepšie povedané, urobiť z nich menej viditeľné. Úplne sa ich nezbavíte už nikdy. Riešením sú špeciálne krémy určené na tento problém, nezabúdajte ich používať pravidelne a až do tej doby, kým nezbadáte viditeľné zlepšenie. Vyskúšať môžete aj biolampu a pomôcť vám vedia aj dermatológovia.

V prípade tehotenstva nemôžeme rast svojho tela zastaviť. Pokiaľ sa však rozhodnete začať cvičiť, snažte sa svoj tréningový plán nastaviť tak, aby nebol nárast svalovej hmoty enormne rýchly. Výživové doplnky na rast svalov sú v tomto smere úplnou katastrofou. Naopak aj náhly príbytok hmotnosti vašej pokožke nepomôže.