Koniec dobrý, všetko dobré

Dôležité je mať vo veciach a hlavne v takýchto podnikateľských poriadok. Ak máte založenú právnickú firmu a už dlhší čas sa jej nevenujete, tak ju neživte len tak. Hoci vás to nič nestojí, môže prísť doba, keď vás to začne niečo stáť a potom budete ľutovať, že sa nepodujali ju zrušiť a zlikvidovať skôr ako bolo neskoro. Nemusíte si to ani všimnúť, môžu prísť rôzne legislatívne zmeny a už bude problém. Už bude oheň na streche. Vyvarujte sa niečomu takému a zverte to do rúk poriadnym odborníkom, čo sa o to postarajú. Jednak neviete, čo presne sa pri takýchto postupoch vyžaduje a jednak na to určite nemáte zvyšný čas, keď ste to doteraz neriešili.

business-3560925_1920

Jednou z povinností, ktoré vás neminú sú daňové priznanie a účtovná závierka pri ukončení živnosti. Ďalej sú tu ešte aj ďalšie potrebné veci, ktoré musíte zabezpečiť. Jednoducho by toho na vás bolo dosť a preto je efektívne využiť služby tých, čo sa v tom naozaj vyznajú. Na stránke odborníkov, ktorí vám s tým pomôžu, sa môžete dočítať aký postup bude nasledovať, ak chcete zrušiť vašu spoločnosť. Bohužiaľ, to tak nefunguje, že štát automaticky bude rušiť nejaké spoločnosti, ktoré už nevykazujú žiadne príjmy alebo výdavky, či niečo podobné. O všetko sa musíte postarať vy alebo to teda zveriť do rúk povolanejším osobám, ktoré to budú mať na starosti.

girl-3718540_1920

Jedná sa teda o likvidáciu spoločnosti. Všetko v súlade s Obchodným zákonníkom. Dokonca si môžete všimnúť, že daná firma poskytuje veľmi výhodnú cenu za tieto služby a to z toho dôvodu, že ide o masovejšie vybavovanie týchto záležitostí. Čiže väčší odber sa rovná menšia suma. Tak to funguje aj v potravinách a oni niečo takéto využívajú aj pri službách. Tým pádom môžu lepšiu sumu ponúknuť aj vám. Navyše sa nezahmlieva žiadny skrytý poplatok. Suma, ktorú vám povedia je konečná, nemusíte sa báť, že by sa to navyšovalo alebo nebodaj by ste si na to museli zobrať úver, či pôžičku, pretože konečná suma by bola razantne vyššia. No stress.