Keď ručička na váhe nejde dole

Ručička na váhe stále neklesá a vy sa nedokážete pohnúť z miesta a pri tom všetko robíte správne? Stravujete sa podľa jedálnička za ktorý ste zaplatili hromadu peňazí. Dokonca aj pohyb máte skoro každý deň minimálne hodinu. Pýtate sa, kde robíte chybu?

činky

Začnite od začiatku
Ak aktívne cvičíte, dodržiavate správny kalorický príjem a váha aj tak nejde dolu, nemusí to byť hneď chyba. Je možne, že sa vám iba tuky menia na svaly. Najlepšie urobíte ak si dáte vyhotoviť metabolické meranie na špeciálnej váhe, ktorá vám poskytne podrobnú analýzu vášho tela. Ukáže vám ako je vaše telo na tom s tukmi v tele, či koľko percent obsahuje telesnej vody. Dozviete sa tiež metabolický vek a viscerálny tuk vášho tela. Dajte na rady odborníkov a nadstavte si predovšetkým zmenu vo vašej mysli. Lebo všetko musí ísť od vás a len vy musíte naozaj chcieť.

Nájdite si osobného trénera
Ak aktívne cvičíte je možné, že typ cvičenia, ktorý ste si zvolili nie je vhodné pre váš metabolizmus. Možno potrebujete cvičiť viac kardio cvičenie, ktoré bude viac efektívne ako potenie sa vo fitnescentre pri strojoch. S určením správneho cvičebného plánu vám môže pomôcť osobný tréner. Síce prvotná investícia je väčšia, ale máte istotu, že budete cvičiť správne a budete pod dohľadom. Taktiež tréner je nápomocný ak nie ste typ človeka s pevnou vôľou.

zelenina

Správne stravovanie je základ
Diéty nikdy neboli a ani nebudú vhodné pre zdravé chudnutie.Mali by ste si naštudovať teóriu o zdravom životnom štýle a naučiť sa jesť správne potraviny. Niekedy stačí zaviesť do jedálnička viacej zeleniny, zmenšiť porcie a jesť častejšie ako trikrát za deň. Obmedziť samozrejme sladkosti a sladené nápoje, biele pečivo nahradiť za celozrnné. Nezabúdajte na pitný režim, ten je najdôležitejší! Treba piť každú hodinu a nie len keď sme smädní.