Home office s notebookom, ako na to?

Práca z domu vyžaduje kvalitné a spoľahlivé zariadenie. Aké parametre by mal spĺňať notebook pre ženu na home office?

Typ činnosti a výkon notebooku

Podobne ako pri výbere akéhokoľvek iného notebooku záleží predovšetkým na účele využívania zariadenia. Ten, kto pracuje s náročným softvérom určeným napríklad na spracovanie videa alebo na 3D modelovanie, ocení vyšší výkon.
Ak sa váš notebook má stať jediným počítačom v domácnosti, tiež oceníte výkonné zariadenie. Znamenať by to malo, že vnútri počítača sa nachádza aspoň piata generácia Intel Core-i či AMD FX s najmenej 8 GB RAM a 256 GB SSD diskom. Vo voľnom čase môžete opäť pracovať s rôznymi typmi softvéru, prípadne si budete chcieť zahrať nejakú hru a počítač v podobnej konfigurácii to bez problémov zvládne.

notebook na stole

Naopak tí, ktorí sa budú venovať rýdzo kancelárskej činnosti, ako je spracovávanie dokumentov, tabuliek a občasné vybavovanie e-mailov, nemusia dbať toľko na výkon, ale skôr ocenia kvalitné materiály (hliník, horčík) a precízne spracovanie. Notebook vám tak po stránke mechanickej dlhšie vydrží.

Mobilita versus ergonómia

Budete často pracovať s grafikou? Čím väčší displej, tým lepšie. Na väčšej obrazovke sa tiež lepšie číta text a celkovo je práca s ňou príjemnejšie. Na druhú stranu musíte počítať s tým, že už pätnásťpalcový notebook je nepraktický na prenášanie. Ak vám bude pracovný notebook len stáť doma na stole, vadiť vám to nemusí.

Ak patríte však medzi tých, ktorým sa doma zle pracuje, často vyrážate napríklad do kaviarne, coworkingu alebo veľa cestujete, určite je pre vás rozumnejšie voľbou notebook s uhlopriečkou 13 alebo 14 palcov.
Vyberať tiež môžete v segmente odľahčených ultrabookov. Cestovatelia tiež ocenia dlhšiu výdrž batérie. U deväťčlánkových batérií sa výdrž v závislosti na veľkosti notebooku pohybuje od 4 do 8 hodín.
Kto sa nechce vzdávať pohodlia a súčasne potrebuje notebook preto, že občas napríklad zavíta do kancelárie, môže si pre domáce použitie zaobstarať externý monitor.

Design

U biznis notebookov sa výrobcovia spravidla držia konzervatívneho dizajnového prevedenia. Typická je čierna farba a jednoduché línie. O niečo odvážnejšie spracovania zvyčajne ponúkajú herné notebooky. Ak vám záleží vyslovene na vizuálnom efekte a chcete reprezentatívny kúsok, ktorý vám neurobí hanbu napríklad pri rokovaní s klientom, voľte niektorý z dizajnových notebookov.

výkonný notebook

Obstarávacia cena

V obstarávacej cene sa pochopiteľne odrazí všetko vyššie uvedené, tj. použité materiály aj výkonné komponenty. Riešením potom môžu byť repasované notebooky od inComputer.sk. Je možné ich v porovnaní s novými modelmi zaobstarať za zlomok ceny, zľavy môžu dosahovať až 60 %.
Tieto modely pochádzajú z predvádzacích akcií, prípadne boli vrátené v rámci lízingu. Hoci sa jedná o lacné notebooky, dostatočne splnia svoj účel pre prácu i zábavu. Prechádzajú dôkladným testovaním, preto má spotrebiteľ istotu, že nie sú nijako poškodené. Súčasne je nový majiteľ chránený zárukou v dĺžke 12 mesiacov.