Hliníkové dvere

Hliník patrí medzi najpevnejšie a najodolnejšie materiály, ktorý sa ľahko čistí a udržiava, čo ho robí jedným z najľahšie udržateľných prvkov. Mnoho ľudí sa preto rozhodne pre kúpu výrobkov, ktoré sú z neho vyrobené. Medzi takéto výrobky patria rozhodne aj dostatočne kvalitné dvere, ktoré sú nevyhnutnou súčasťou každej domácnosti.

Obytný dom

Kvalitné hliníkové dvere s dvojsklom a trojsklom sú preto najdrahšou, no zároveň najrozumnejšou voľbou na trhu dverí. Hliníkové dvere sú často využívané v komerčných nehnuteľnostiach a maloobchodných zariadeniach. Napriek tomu sú mimoriadne vhodné aj do obytných nehnuteľností, ako sú rodinné domy, letné chaty či byty. Hliníkové dvere s dvojitým a trojitým presklením sú tou správnou voľbou najmä pre veľké zasklievacie plochy či presklené priečelia. Vzhľadom na pevnosť a odolnosť materiálu sú vaše možnosti neobmedzené.

Takéto hliníkové dvere môžu byť vyrobené v rôznych rozmeroch, tvaroch, typoch a konfiguráciách. Kvalitné hliníkové zárubne disponujú dobrými vlastnosťami. Avšak, ich akustické a tepelné vlastnosti však nie sú porovnateľné s PVC či dreveným rámom dverí.

Hlavným faktorom, ktorý robí takéto dvere žiadanými je hrúbka vonkajšieho rámu, ako aj dverné krídlo alebo výplň, ktorá drží sklenenú jednotku. Všeobecne povedané, zvýšená hrúbka rámu a zasklievacieho panelu zlepší tepelné vlastnosti a všetky ostatné vyššie uvedené vlastnosti. Vysokokvalitné hliníkové dvere je možné dodať v rôznych hrúbkach rámu až od 117 mm.

Mrakodrap

Pomerne vysoká cena hliníkových dverí je výsledkom rastúcich cien surovín v dôsledku vyššieho dopytu na medzinárodných trhoch. Práve preto sú hliníkové dvere s dvojitým a trojitým zasklením omnoho drahšie, no i kvalitnejšie ako dvere z PVC alebo dreva. Avšak, vysoká cena sa vám neskôr vráti v budúcnosti, keďže takéto dvere sú vysoko trvácne a bezpečné.