Drevodom ako moderný spôsob bývania

Mať vlastné bývanie je snom mnohých ľudí. Viacerí tiež snívajú o tom, že si postavia domov nielen za menej peňazí, ale aj taký, ktorý bude pekný a kvalitný. Drevodom spĺňa všetko to, po čom ľudia túžia – oproti ostatným stavbám je lacnejší, je postavený rýchlejšie a vyzerá naozaj krásne. Ak aj vy chcete vlastné bývanie, avšak túžite tiež po bývaní na vidieku v rodinnom dome, ktorý vyzerá na pohľad skutočne luxusne, drevodom je pre vás tou správnou voľbou.

chata

Výstavba drevodomov na vidieku

Drevodom predstavuje stavbu, pri ktorej počet poschodí nie je rozhodujúci parameter. Môžete si vybrať z jedno či viac poschodových domov. V súčasnosti si mnoho ľudí stavia jednopodlažné domy (takzvané bungalovy). Jednopodlažné stavby z dreva však oproti klasickým tehlovým stavbám pôsobia uvoľnenejšie a skrývajú v sebe väčší luxus. Mnoho ľudí sníva o úteku z mesta na vidiek, kde budú mať dostatok kľudu. Kľudnú atmosféru dokonale dotvorí práve drevodom, ktorý je charakteristický nielen svojim typickým vzhľadom, ale rozdielny bude aj interiér stavby. Vďaka rôznym ošetreniam dreva dokážete predĺžiť jeho životnosť, avšak jeho typickú vôňu budete v stavbe cítiť ešte o niekoľko rokov. Vďaka drevodomu sa budete neustále cítiť spätý s prírodou.

dřevorubec

Spôsoby, pomocou ktorých dokáže drevodom vylepšiť

Ak je pre vás príroda a pokoj na prvom mieste, vyskúšajte interiér stavby čo najviac prepojiť s jej bezprostredným okolím. Za jadro každej stavby sa považuje obývacia izba, ktorú dokážete oživiť napríklad francúzskymi oknami, ktoré vám zabezpečia nielen blízky kontakt s okolitou prírodou, ale aj dostatok svetla. Obývaciu izbu si môžete prepojiť s terasou. Francúzske okná tiež osvetlia aj spálňu, ktorú je však lepšie situovať na sever. Rozmýšľali ste tiež niekedy nad tým, že by ste si drevom oživili aj interiér vašej domácnosti? Hovorí sa, že domácnosť, v ktorej nájdeme drevo je teplejšia a útulnejšia. Aj keď je interiérový nábytok z dreva v štandardnej hnedej farbe obľúbeným doplnkom domácností, aj drevené mozaiky sú veľmi vkusné. Mnohokrát tiež stačí len domácnosť obohatiť rôznymi doplnkami z dreva. Drevo predstavuje materiál, ktorý sa opäť vracia do módy. Ak sa chcete odlíšiť od ostatných domácnosti, práve drevodom môže byť pre vás výbornou voľbou. Na stránkewww.carodreva.sknájdete množstvo zaujimavých informácií o drevodomoch. Ak sa rozhodnete, že chcete bývať práve v drevodome, na tejto stránke tiež nájdete aj kontakty na tých, ktorí vám s jeho výstavbou ochotne poradia.