Cíťte sa v Miláne ako miestny

Kedy vyraziť na cestu?

V prvom rade je dôležité ujasniť si fakt, že Miláno disponuje kontinentálnym počasím, a eviduje v priemere dokonca dvakrát viac zrážok než dažďom známy Londýn. V lete sa teploty ľahko vyšplhajú až na 40 ° C. Pri cestovaní je ideálne vyhnúť sa júlu, pretože v tomto mesiaci sa teploty neúprosne šlhajú hore a ostré slnko nie je pri spoznávaní mesta najpríjemnejšie. Počas jesenných mesiacov sa pravdepodobne stretnete s častým a nepretržitým dažďom. Preto najlepším obdobím na návštevu Milána je príjemný jarný deň.

miláno.jpg

Majestrátna stanica Centrale

Pre akýkoľvek spôsob dopravy sa rozhodnete, pravdepodobne sa po príjazde ocitnete na hlavnej vlakovej stanici Centrale. Nedostatok talianskej slovnej zásoby už nie je v súčasnosti problémom, personál stanice sa o vás prívetivo postará a informácie získate bez námahy aj v angličtine. Stanica je takmer mestom samým o sebe, človek sa v nej cíti bezpečne, akoby bola pevnosťnedobytnou zvonka.

Jedinečné design hotely

Miláno sa ešte donedávna malo čo učiť v oblasti hotelierstva a kvality ubytovania. No v posledných rokoch nevšedné a napadité designové priestory hotelov a hostelov začali rásť ako huby po daždi. Miláno dobehlo a početných prípadoch aj predbehlo európske štandardy kvality a kreativity.

tramvaj.jpg

Je čas na dobré aperitivo

Neexistuje lepšie miesto na vychutnanie si aperitiva ako priamo jeho rodisko. Ak máte chuť na tradičný milánsky koktail, pravdepodobne siahnete po Aperole alebo Campari spritz. Oba sú obľúbenými nápojmi tak v lete ako v aj zime a vychutnajú si ich nielen mladšie, ale aj staršie generácie. Ďalšou trendy možnosťou je Prosecco alebo niektoré iné vína. Všeobecne platí, že vrámci všeobecne uznanej etikety môžete naplniť svoj tanier s občerstvením toľkokrát, koľkokrát budete chcieť. Salute e buon appetito!