Cítite ako princezná na hrášku? Investujte do nového matraca.

http://tn.nova.cz/clanek/vodikovou-bombu-berte-vazne-varuje-diplomat-pred-valkou.html =“Content-Type“ content=“text/html; charset=UTF-8″>

Ak ráno vstanete nesprávnou nohou z postele, môže vás to vyhodiť z harmónie a dobrej nálady na celý deň. Nie každý deň je nedeľa a nie každú noc sa vieme kvalitne vyspať. Niektoré rušivé faktory ovplyvniť nevieme – hluk, fázy mesiaca, hormonálny disbalans. Vieme si ale vytvoriť príjemné prostredie na spanie, v ktorom sa budeme cítiť zrelaxovaní a v bezpečí. Mnohí z nás sú také Princezné na hrášku, jednoducho sa dobre nevyspia v nepohodlí. Stanovať nechodia, ani na prespávačky v aute počas cesty k moru ich nikto nenaláka. Chcú mať len svoju vlastnú, pohodlnú, mäkkú posteľ. A na tom nie je nič zlé. Ani naše telo, najmä chrbtica nie je dvakrát nadšená z toho, že čas, ktorý máme vyčlenený na relaxáciu, trávime pokrčení niekde na zemi v spacáku, na zadnom sedadle auta, či na starom rozpadnutom gauči na chate. Možno tak raz za čas. Ale svoju posteľ, v ktorej trávite najviac času, nezabudnite trochu pohýčkať. Vráti sa to vašej chrbtici.

Spanie

Niektoré štúdie hovoria, že spať na matraci aj 20 rokov a potom ho ešte venovať známej, lebo veď stále je v celkom dobrej kondícii, nie je práve najrozumnejšia voľba. Matrace sa časom deformujú a z hygienického hľadiska to taktiež nie je výhra. Aj keď voľným okom žiadnu špinu nevidíme, tých roztočov a mikroskopických telesných pozostatkov je tam na rozdávanie.

Spanie2Výberu matracov je treba venovať správne množstvo času. Najlepšou možnosťou sú zdravotné ortopedické matrace, aj napriek tomu, že momentálne netrpíte závažným ortopedickým problémom. Berte to ako prevenciu. Celé telo, svaly a kostra si potrebujú po náročnom záťažovom dni poriadne oddýchnuť. Podľa preferencií si vyberte svoju obľúbenú tvrdosť matraca, či výšku. Nájdete aj matrace pre alergikov alebo tých, ktorým je v noci často príliš teplo. Našťastie je pri súčasnej ponuke na trhu z čoho vyberať.