Ako sa pripraviť na dovolenku

Začína sa leto, sezóna ktorá je pre mnohých plná cestovania a výletov a vy sa na toto všetko musíte poriadne pripraviť. Predtým, ako príde radosť z dovolenky, prichádza často strach, ktorý nazývame cestovnou horúčkou.
Ako sa ale pripraviť tak, aby sme neboli v strese?

letiště

  1. Prepravte sa na cestu!

Ak cestujete autom, nechajte váš automobil predtým prezrieť a skontrolovať všetko, čo by sa na ňom mohlo pokaziť – nechcete predsa aby sa vám po ceste stala nejaké nepríjemnosť (jedná sa ešte o väčšiu nepríjemnosť, pokiaľ sa vám to stane v zahraničí).
Pokiaľ cestujete letecky, tak si pred odletom prekontrolujte letenky aj doklady. Pokiaľ sa dá, čo najskôr vybavte transfer z letiska, aby ste sa pohodlne a za primeranú sumu dostali k vašej destinácii.
Pokiaľ cestujete autobusom, nemusíte mať žiadne obavy, jedine ak cestujete s deťmi, tak sa pripravte na prípadné žalúdočné nevoľnosti a zaobstarajte im zábavu, na celú cestu.

  1. Pozrite si mapu vašej destinácie.

Pokiaľ nemáte radi neznáme miesta a máte strach z toho, že sa stratíte, tak máme pre vás jeden tip! Pohrajte sa doma s Google mapami a zistite kde čo leží. Po príchode do cudzieho mesta sa potom budete cítiť istejšie a pokojnejšie.

  1. Zábavu prineste so sebou!

Opäť rada pre tých, ktorí cestujú s deťmi. Zoberte si so sebou nejakú spoločenskú hru, hračky, atď. Deťom sa aj nová lokalita, či kúpanie v mori čoskoro bude zdať nudné a pokiaľ chcete predísť tomu, aby boli decká otrávené, tak sa s nimi zahrajte! Navyše tak získate veľmi cenný spoločne strávený čas.

  1. Zistite si niečo o miestnych zvykoch.

Hlavne pokiaľ cestujete do krajiny, ktorej kultúra je vzdialená, je potrebné aby ste si zistili aspoň niečo o ich zvykoch. Nechcete predsa, aby ste boli v očiach niekoho nezdvorilý – aj keď vedia, že ste turisti a najskôr by vám to odpustili. Je ale lepšie byť vzdelaný a zapôsobiť svojimi vedomosťami na miestnych.

cestovní pas

  1. Užívajte si!

Pokiaľ ste už zariadili všetko, tak sa jednoducho tešte a uvoľnite sa, aby ste na dovolenku necestovali vystresovaní!