Ako odstrániť zápach moču z nášho koberca

1. Použite zásady vyčistenia kľúčov
Pri čistení moču v domácnostiach a predchádzaní škvŕn a pachov prídu na vašu pomoc tri princípy:
· Vyčistite to hneď, ako k tomu dôjde
· Vyčistite to dôkladne
· Vysávajte pravidelne

pejsek

2. Použite správne produkty
Najlepšie produkty na neutralizáciu psieho moču sú enzýmové čistiace prostriedky, šampóny na koberce, ocot a sóda na pečenie.. V prípade masívnych nečistôt alebo krvných škvŕn použite odstraňovač škvŕn. Naneste na škvrnu a rozotierajte ju. Po 5-10 minútach čistenia pretrite to všetko starou handrou a vodou. Budete tiež potrebovať starú utierku, utierky z mikrovlákna alebo papierové tkanivá na vyčistenie moču.

3. Nedovoľte, aby to vyschlo
Uschnutý moč nie je len ťažké odstrániť z kobercov; je to tiež pozvanie pre vášho domáceho miláčika, aby znovu pomočil túto oblasť domu. Domáce zvieratá používajú zápach moču na označenie toho istého miesta, aby mohli močiť znova a znova na to isté miesto. Takže vyčistite neporiadok a vylejte nad ním nejaký ocot. Otestujte malú oblasť koberca, aby sa nestalo, že ocot zmení farbu koberca. Ocot odstráni zápach a tiež zabráni tomu, aby vaše zviera používalo toto miesto znova.

4. Odstráňte vlhkosť
Používajte veľa papierov, staré handry alebo utierky z mikrovlákien, aby ste zabránili mokrému neporiadku. Tým sa zabráni tomu, aby moč prenikla do hlbších vrstiev koberca. Keď je suchá, naneste čistiaci prostriedok na báze enzýmu a nechajte ho pôsobiť hodinu. Po skončení utrite koberec. Môžete tiež použiť sódu na pečenie a nechať ju pôsobiť hodinu. Potom dôkladne prečistite.

luxování

5. Sóda na pečenie
Sóda na pečenie je skvelý dezodorant a pomáha odstraňovať škvrny a neporiadok. Aplikujte sódu jemne a čistite po 30 minútach. Detský prášok je skvelý namiesto sódy na pečenie, ktorý neutralizuje zápach moču. Posypte ho na vrch škvrny a vyvetrajte miestnosť.