Ako mať poriadok, ak nie ste puntičkár?

  1. Pracovný stôl

Pracovný stôl môže byť veľkým kameňom úrazu. Aj tí najporiadkumilovnejší tu totiž majú veľký neporiadok. Práve váš pracovný stôl však musí byť poupratovaný a zbavený zbytočností, pokiaľ nechcete byť pri práci zbytočne rozptyľovaní. Stanovte si jednoduché pravidlo: Každej haraburde, ktorú nevyužívate každý deň, nájdite nové miesto. Uvidíte, že akoby šibnutím prútika sa na vašom pracovnom stole ocitnú len písacie potreby a notebook.

houbičky

  1. Zoznam

Pokiaľ ste hlava deravá alebo si potrebujete jednoducho na pravidelné upratovanie zvyknúť, na začiatok vám pomôže vytvoriť si zoznam. Vytvorte si denný zoznam, týždenný i mesačný. Raz do dňa treba napríklad poumývať riad, raz do týždňa povysávať a utrieť dlážku, raz mesačne si vytrieďte kozmetiku a vyluxujte kompletne celý byt.

  1. Aby to bola zábava

Pri upratovaní si pustite svoju obľúbenú hudbu. Zapojte aj manžela a deti. Samozrejme, to len v tom prípade, že si pri upratovaní nechcete utriediť myšlienky a vypnúť. Na to je upratovanie totiž ako stvorené. Skúste si však doma spraviť z upratovania rituál. Sľúbte svojim deťom a manželovi výborný koláč, a bude sa im upratovať oveľa lepšie. Rozhodne nebuďte kritická. Každý má trochu iný zmysel pre poriadok. To čo je pre vás bordel ako v tanku môže byť pre vášho manžela výborne upratané. Všetko preto hovorte s citom. Aby ste nemuseli nakoniec upratovať sama.

mopy

  1. Koniec haraburdám

Je to tak. My ženy veľmi rady zhromažďujeme rôzne veci, ktoré sú však častokrát úplne nepotrebné. Veľakrát máme byty preplnené zbytočnosťami. Dnes však fičí minimalizmus. Množstvo sošiek, dekoratívnych predmetov a porcelánových súprav je už dnes gýčom. Skúste sa ich zbaviť a nechajte si len najobľúbenejšie. Hneď budete mať viac priestoru. Pokiaľ ste však kreatívna duša, ktorá zbožňuje pekné veci, nezúfajte. V dnešnej dobe nájdete praktické veci s krásnym dizajnom. Zabijete tak dve muchy jednou ranou. Spojte tak príjemné s užitočným. Aj výrobcovia elektrospotrebičov dnes dbajú na estetiku. Vyberajte si s rôznych dekoratívnych škatúľ, dávkovčov na mydlo, vešiakov na šaty, solničiek a koreničiek alebo hrnčekov. Tu môžete dosýta nechať vyblázniť svoju kreativitu.