Pozornosť na e-skútre prichádza pre veľký počet nehôd a umrtí

Štúdia hliadkovacej spoločnosti Consumer Reports navrhla, že tento mesiac od roku 2017 v Spojených štátoch došlo k najmenej 1 545 nehodám súvisiacim s kolobežkou. Podľa neho mestá a skútre potrebujú spoločnosti "zlepšiť bezpečnosť".
Pán Sands bol na lyžiarskom skútri. Spoločnosť zaoberajúca sa prenájmom elektrických skútrov povedala: "Boli sme zdevastovaní, keď sme sa dozvedeli o tejto tragickej smrti v Austine a naše myšlienky sú s rodinou a priateľmi obete v tejto mimoriadne ťažkej dobe.

skute

"Boli sme v kontakte s miestnymi úradmi a budeme aj naďalej pomáhať, hoci je to možné. Na Lime je bezpečnosť našich jazdcov a komunity prioritou číslo jedna. Preto každý deň inovujeme technológiu, infraštruktúru a vzdelávanie, aby sme stanovili štandard pre bezpečnosť mikromobilov."
Ďalší jazdci, ktorí zomreli na nehodách e-kolobežiek, zahŕňajú:
Pre svoje štúdie, Consumer Reports zhromaždil informácie z 11 nemocníc v 47 mestách, kde pôsobia skúšobné spoločnosti.

Lekári povedali výskumníkom, že v dôsledku nehodoviek na kolobežkách zaznamenali viacero otrasov, nosných zlomenín a zlomeniny končatín.
William Wallace, senior analytik spoločnosti Consumer Reports, uviedol v štúdii: "Práve teraz sa ohromujúci počet užívateľov e-skútrov vážne zranil, a to aj s poraneniami hlavy
"Spotrebitelia, skútre, mestá, výrobcovia prilieb a bezpečnostní pracovníci musia teraz spoločne pracovať na zlepšení bezpečnosti týchto výrobkov."
Niektorí sa sťažovali na to, že skútre sú opustené v uliciach
Oddelená štúdia, ktorú uverejnila Kalifornská univerzita v januári, zistila, že v období od septembra 2017 do augusta 2018 bolo v dvoch oddelených oddeleniach pre prípad úrazu v Los Angeles 249 pacientov liečených poraneniami súvisiacimi s skúškami, vrátane dvoch s vážnymi poraneniami hlavy, ktoré museli byť vystavené intenzívnej starostlivosti Jednotky.

kolobežka

E-kolobežky zaplavujú do amerických miest od roku 2017, pričom spoločnosti Lime, Bird a Uber ponúkajú vozidlá, ktoré je možné prenajať prostredníctvom aplikácie pre smartfóny.
Riaditeľ pre bezpečnosť vtáctva Paul Steely White povedal: "Počet zranení … predstavuje menej ako zlomok 1% z celkového počtu jázd e-skútrov po celom svete.
"Automobilové havárie zabíjajú každý rok viac ako jeden milión ľudí a každý človek zabije v dôsledku nárazu, oveľa viac životov sa zníži kvôli čiastočnému zničujúcemu vplyvu na naše podnebie."