Dôležité veci, ktoré by ste mali vedieť skôr, ako prinesiete mačky domov

1. Mačky sú od prírody skutočne nezávislé, ale nie sú schopné sa o seba postarať. Predtým, ako ich prijmete, uistite sa, že Váš životný štýl môže vytvoriť dostatočný priestor pre mačku. Podľa toho ako ste zaneprázdnení a podľa času stráveného doma, by ste mali začať hľadať druh mačky ktorý sa k Vám hodí a ktorú si zaobstaráte – veľmi zaneprázdnení ľudia môžu mať ťažkosti nájsť si čas pre mačku, ktorá potrebuje veľa starostlivosti a pozornosti, najmä vysoko inteligentné a aktívne mačky. Existujú však mačky, ktoré sú ideálne pre pracovný životný štýl. Jednoducho spravte si prehľad.

bílá kočka

2. Čo ak sa vaše okolnosti zmenia po prijatí? Alebo ak budete pracovať dlhé hodiny a stále chcete priateľskú tvár, ktorá Vás pozdraví pri dverách na konci dňa? Adoptovanie kamaráta, ktorý sa bude s mačičkou hrať môže byť vynikajúcim riešením.

3. Máte nejaké alergie? Ak trpíte ťažkými alergickými reakciami, zvážte testovanie alergií na mačky predtým, než si zoberiete mačičku domov. Niektorí ľudia si môžu zaobstarať mačky, ktoré sú bez srsti alebo sa môže stať, že majiteľ nie je na svoje zviera alergické ale na iné mačky môže byť. Bezpečné je si vybrať mačku s malou šancou, že budete na ňu alergický. Obráťte sa na svojich odborníkov v oblasti veterinárov, kníh alebo na útulky pre návrhy.

4. Predtým, ako si vezmete svoju mačku domov, vezmite ju na prehliadku a očkovanie. Tiež naplánujte, aby bol kastrovaný hneď, ako to dovoľuje vek. To môže znamenať rozdiel medzi zdravou a šťastnou mačkou a nešťastnou mačkou, ktorá sa pokúša dostať cez okno alebo podriapať celý nábytok.

mourek

5. Zaobstarajte kvalitné jedlo a kvalitnú posteľ pre Vašu mačku. Nemusí to byť nič veľkolepé ale hlavne aby to bolo pohodlné a najlepšie by bolo, keby sa Vaša mačka mohla tam aj hrať. Udržujte posteľ čistý a aby bola pre mačku pohodlný a neodpudivý pre jej noštek. Taktiež dbajte na to, aby Vaša mačka dostávala kvalitné krmivo primerané jej veku. Ak sa neviete rozhodnúť, radíme Vám aby ste sa obrátili na veterinára, ktorý odporučí to najlepšie pre Vašu mačku.